W dniach 9 – 10 maja 2014 roku odbędą się już XVI Międzynarodowe Targi Turystyczne TOURTEC w Jeleniej Górze. To miejsce spotkań i wymiany poglądów osób z branży turystycznej i jednocześnie, dzięki lokalizacji, okazja do poznania bardzo bogatych tradycji Karkonoszy. Co roku wiele firm i instytucji z Polski, Czech i Niemiec odpowiada na zaproszenie, będąc wystawcą targów. Od kilku lat, wśród nich zawsze jest obecna Polska Grupa Uzdrowisk.

O wyjątkowości targów TOURTEC, organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze stanowi kilka czynników. Pierwszy z nich, to miejsce – klasyczny rynek z ratuszem otoczonym kamienicami z podcieniami. Po drugie  czas – każdy drugi weekend maja zachęca do wizyty w Kotlinie Jeleniogórskiej. Po trzecie ludzie, czyli wyjątkowi wystawcy branży turystycznej z Polski, Czech, Niemiec, Holandii – prezentujący bogatą gamę ofert turystycznych oraz odwiedzający targi – mieszkańcy Jeleniej Góry i okolic oraz liczni turyści odwiedzający Kotlinę i Karkonosze. I po czwarte – tradycja i nowoczesność – tylko na targach TOURTEC wielowiekowe tradycje wędrowania i odwiedzania magicznych miejsc oraz wypoczynku w przyjaznych hotelach i ośrodkach SPA&wellness łączy cel – oferowanie ciekawego i atrakcyjnego wypoczynku przez cały rok. Całe wydarzenie targów turystycznych połączone jest – z występami zespołów artystycznych, pokazami i konkursami, a dla miłośników mocnych wrażeń odbędą się przeloty szybowcem nad Kotliną Jeleniogórską.
W tegorocznych targach planowany jest udział 86 wystawców z Polski oraz innych krajów europejskich. Wśród polskich wystawców w imieniu Polskiej Grupy Uzdrowisk będzie Uzdrowisko Cieplice, którego przedstawiciele zaprezentują najciekawsze oferty wakacyjnych pobytów w ośrodkach uzdrowiskowych PGU.   Ponadto, uzdrowiskowi rehabilitanci będą zachęcać do skorzystania z areozoli na gałki oczne na bazie wody termalnej. Dodatkowo, z okazji majówkowych, wrocławskich obchodów 10-lecia w UE, Uzdrowisko Cieplice oraz Uzdrowisko Świeradów-Czerniawa będą zachęcały do skorzystania ze specjalnej akcji promocyjnej w ramach Dni Otwartych dla wszystkich zainteresowanych ofertą w wybranych ośrodkach PGU, powstałych przy wsparciu funduszy unijnych.
I tak Hotel Zdrojowy SANUS w dniach od 9 do 11 maja br. oferuje specjalne rabaty na wybrane pobyty w wysokości 25%, a cieplickie SPA Marysieńka w tym samym terminie oferuje 30-proc. rabat na wybrane zabiegi.
Patronat nad targami objęli m.in.: Marszałek województwa dolnośląskiego, Polska Organizacja Turystyczna i Dolnośląska Organizacja Turystyczna.
Serdecznie zapraszamy!
Międzynarodowe Targi Turystyczne TOURTEC w Jeleniej Górze
Plac Ratuszowy
9 maja br. – 10:00 – 18:00
10 maja br. – 10:00 – 17:00