W dniach 4-6 kwietnia br. już po raz kolejny odbędzie się festyn Schuby 2014, cykliczne, doroczne, wiosenne spotkanie branży turystycznej. Organizatorem wydarzenia jest biuro turystyczne Reisendienst Bölck, zaś partnerem, podobnie jak w ubiegłym roku, Uzdrowisko Połczyn, należące do Polskiej Grupy Uzdrowisk.

 

Podczas tegorocznego Festynu Schuby 2014 już tradycyjnie Uzdrowisko Połczyn będzie prezentowało ofertę pobytów, szczególnie w tak ulubionym przez gości miejscu, jakim jest ośrodek Irena – z nowo wybudowaną częścią hotelową oraz jadalnianą. Ponadto, przedstawiciele połczyńskiego zdroju zaprezentują walory lecznicze, głównie borowiny i solanki, a także kosmetyków z połczyńską borowiną. Zainteresowani będą mogli skorzystać z masażu dłoni i twarzy, wykonywanego przez uzdrowiskowych specjalistów rehabilitacji.

W trakcie tych trzech dni wydarzenia zaplanowano również szereg atrakcji dla gości, w tym m.in. loterię fantową, stoiska regionalnych liderów branży turystycznej – przedstawicieli ośrodków wypoczynkowych, hoteli, uzdrowisk. Odbędą się również koncerty lokalnych zespołów muzyki folkowej i kameralnej oraz występy młodzieżowych zespołów tanecznych.

Uzdrowisko Połczyn, jako główny partner festynu ufundowało nagrodę w loterii – voucher na siedmiodniowy pobyt w jednym ze swoich ośrodków.

Organizatorzy zakładają, że w tym roku Festyn odwiedzi około 5 tys. turystów.

 

***

Polska Grupa Uzdrowisk (PGU), została powołana do życia w 2011 roku. Obecnie jest największą, bo składająca się z sześciu kurortów, siecią uzdrowisk w całej Polsce, w składzie: Uzdrowiska Kłodzkie, a wraz z nim Uzdrowiska: Polanica, Duszniki i Kudowa, a także  Uzdrowisko Cieplice, Uzdrowisko Połczyn oraz Uzdrowisko Świeradów – Czerniawa. Kurorty te posiadają najszerszą ofertą lecznictwa i turystyki uzdrowiskowej, w oparciu o unikatowe na skalę kraju i Europy surowce lecznicze, takie jak wody mineralne, borowina, świerk, czy solanka. To jedne z najlepiej rozpoznawalnych polskich zdrojów, które mogą się pochwalić nie tylko całoroczną ofertą i wysoką jakością usług leczniczych i rehabilitacyjnych, ale także wielowiekową tradycją w lecznictwie uzdrowiskowym.

Polska Grupa Uzdrowisk to dzisiaj nie tylko tradycyjne lecznictwo i rehabilitacja oparta o naturalne produkty lecznicze i wyjątkowe warunki klimatyczne, ale także najwyższej jakości usługi rekreacyjne, regeneracyjne oraz kosmetyczne. Poprzez szeroką i różnorodną ofertę pobytów leczniczych, wypoczynkowych oraz SPA&wellness, Polska Grupa Uzdrowisk kreuje modę na wyjazdy do uzdrowisk, dzięki którym każdy z gości ma szansę na odpoczynek pod fachowym okiem lekarzy i specjalistów rehabilitacji. Dzięki temu propagowany jest zdrowy i aktywny styl życia. Ponadto, o komplementarności usług świadczy dostępność naturalnych produktów kosmetycznych oraz szerokiej gamy wód mineralnych, sygnowanych marką Staropolanka i Wielka Pieniawa, które są atutem każdego kurortu Polskiej Grupy Uzdrowisk.