O samotnym przejściu przez lasy równikowe Konga, absolutnej pustce Salaru de Uyuni, poszukiwaniu himalajskiego raju, średniowiecznej krainie kamiennych wież, motocyklowej podróży po bezdrożach Rosji i Azji Środkowej, a także o odkrywaniu świata równoległego, rowerowej przygodzie przez życie i wędrówkach z plecakiem przez świat, będą opowiadać podróżnicy w kinie Luna!

Już po raz trzeci rozpoczyna się cykl slajdów IN MUNDO w warszawskim kinie Luna. Jak zwykle w czwartki o godzinie 19.00 będzie można posłuchać pełnych pasji podróżniczych opowieści i zobaczyć na dużym kinowym ekranie zdjęcia z różnych zakątków świata.

Agnieszka i Mateusz Waligóra opowiedzą o rowerowej podróży przez boliwijskie Altiplano, stanowiącej część 19 miesięcznej podróży przez Amerykę Południową. Po raz pierwszy będziemy mieli okazję posłuchać relacji o samotnym pieszym przejściu największej solnej pustyni świata – Salar de Uyuni.

Anna i Krzysztof Kobusowie zabiorą nas na wędrówkę przez plantacje kawy i trzciny cukrowej, spacer zaułkami Hawany i przejażdżkę starymi autami. Spojrzymy też na Dolinę Vinales – jeden z najpiękniejszych krajobrazów Kuby i dowiemy się jak powstaje rum.

Małgorzata Szumska podróżowała przez Rosję i Kazachstan śladami rodzinnej historii. Wyruszyła w sentymentalną podróż do wioski, której nie ma na mapie, by spotkać ludzi, którzy jeszcze pamiętają…

Monika Witkowska, która odwiedziła 180 krajów na wszystkich kontynentach, wydała poradnik globtroterski „Z plecakiem przez świat”. Oprócz ciekawych zdjęć, gwarantujemy wiele praktycznych rad, jak wyglądają globtroterskie eskapady za przysłowiowe grosze. Monika jest również autorką książki „Góry z duszą”. Podczas drugiego pokazu opowie o kilku zdobytych i opisanych przez siebie górach. O tym, że nie tylko upragniony szczyt, ale równie ważna jest i „dusza” danej góry, na którą składają się różne ciekawostki, wierzenia żyjących tam ludzi, przyroda czy lokalne legendy. Podróż do Jądra Afryki?

Dominik Szmajda postawił sobie ambitny cel: zanurzyć się w największym afrykańskim lesie i wyjść z niego po 2-3 tygodniach w innym miejscu, kilkadziesiąt, a może kilkaset kilometrów dalej. Jak sobie poradził z tym wyzwaniem? Opowie na pokazie.

Bożena Jarzyńska i Marcin Dobas uwielbiają podróże na północ. Zabiorą nas na Islandię, która okazała się krajem pełnym niespodzianek i do Norwegii, gdzie odkryjemy piękną, nieskalaną przyrodę, niepowtarzalne krajobrazy, ostatnie dziewicze tereny w Europie.

Małgorzata i Marcin Złomscy zdadzą nam relację o podróży z Bombaju na Dach Świata. Będzie to opowieść o surowej, niedostępnej krainie buddyjskich klasztorów, bogatej kulturze i tradycji Tybetańczyków, pięciotysięcznych przełęczach i ośmiotysięcznych szczytach.

Michał Książek, autor książki „Jakuck”, tym razem opowie o Kołymie: rzece, krainie geograficznej i historycznej oraz pewnym małym miasteczku.

Razem z Katarzyną i Andrzejem Mazurkiewiczami i tysiącami hindusów wybierzemy się na pielgrzymkę do groty Amarnath, gdzie czci się lingę Sziwy w postaci lodowego stalagmitu. Wędrując po Kaszmirze będziemy poszukiwać himalajskiego raju.

Każda kolejna podróż utwierdza Tomka Michniewicza w przekonaniu, że istnieją dwa równoległe światy. Jeden – który wszyscy mamy w głowach, wdrukowywany nam przez lata. Drugi – ten rzeczywisty. Tomek Michniewicz pokaże nam drugie dno miejsc, które wydaje nam się, że znamy.

Anna i Marcin Szymczakowie wraz z siedmioletnią Igą i półtorarocznym Jasiem wyruszyli do Iranu. Mieszkali u gościnnych Persów i żyjących zgodnie z rytmem natury nomadów w górach Zagros, wspięli się na wulkan Demawend i dotarli na pogranicze z Afganistanem, na skraj najgorętszej na świecie pustyni Lut.

Na pokazach Piotra Strzeżysza zazwyczaj jest wesoło. Gdziekolwiek by nie pojechał, w jakiekolwiek odległe rejony świata by się nie wybrał. Tym razem opowie o swojej rowerowej podróży przez życie: o wyborach i o wyrzeczeniach, bez których żadna podróż nie mogłaby się rozpocząć i o tym, że świadome podróżowanie nie ma nic wspólnego z przyjemnością.

Szczegółowy program: Slajdypodroznicze.pl/slajdy-w-lunie

Zapraszamy!

Kiedy: czwartki o godz. 19.00

Gdzie: Kino Luna, ul. Marszałkowska 28, Warszawa

Organizatorzy: grupa autorów In Mundo:Anna i Marcin Szymczakowie, Małgorzata i Marcin Złomscy 

Współorganizatorzy: Kino Luna, Muzeum Azji i Pacyfiku

Patroni Medialni: Miesięcznik PODRÓŻE, Fotografuj.pl, Imprezypodroznicze.pl, Wazji.pl, Etnosystem.pl, Pojechana.pl

Partnerzy: Klub Podróży Horyzonty, Olympus

Pełny program i bilety (16 PLN):www.slajdypodroznicze.pl i www.kinoluna.pl, a także na naszym profilu na FB (www.facebook.com/Slajdypodroznicze)

Przedsprzedaż biletów na pokazy w kinie Luna i na www.slajdypodroznicze.pl

In Mundo 2

In Mundo 4

In Mundo 5

In Mundo 6