Czego poszukuje w Indonezji europejski podróżnik? Różnorodności? Nietrudno o nią w kraju, którego kultura stanowi mozaikę wpływów innych kultur.

Ciekawych ludzi? Tych najłatwiej spotkać na Jawie — najlepiej zagospodarowanej wyspie Indonezji. Egzotyki? Spośród 17 tysięcy wysp zamieszkałych jest 6 tysięcy. Każda ma odrębną kulturę, inny język, inne zwyczaje, tradycję, historię.

Nakładem Wydawnictwa Bezdroża ukazała się właśnie nowość pt. Archipelag znikających wysp autorstwa Sergiusza Prokurata i Piotra Śmieszka. To książka dla osób lubiących zatracić się w dobrej podróżniczej lekturze, a także dla wszystkich tych, którzy planują w najbliższym czasie odkrywanie tego egzotycznego archipelagu. Publikacja przybliża indonezyjskie zróżnicowanie, mozaikę kultur, języków — światów. Czytelnik znajdzie tu szeroki przekrój tematów: relacje z podróży, opisy reporterskie, ale też analizy problemów społecznych czy ekonomicznych. Książka może służyć za przewodnik po kilku wyspach na mapie Indonezji, wzbogacony okruchami wspomnień autorów i ich osobistymi refleksjami.

Indonezja to wspaniałe miejsce. Urzeka i niczym magnes nieustannie przyciąga turystów i podróżników. — piszą we wstępie autorzy  —  Nas fascynują ludzie i miejsca w tym kulturowo zróżnicowanym kraju. Postanowiliśmy się podzielić tym, co mieliśmy okazję zobaczyć i przeżyć. Co najbardziej zafascynowało autorów, czy udało im się odnaleźć „prawdziwą” Indonezję? Zachęcamy do lektury! Książka dostępna jest również w wersji ebook.

Autorzy oraz wydawnictwo zapraszają na cykl spotkań z Sergiuszem Prokuratem jednym z autorów książki.
Warszawa – 13 kwietnia godz. 19.00, Kawiarnia Południk Zero na Wilczej 25
Kraków – 20 kwietnia godz. 19.00, Piwnica pod Baranami na Rynku Głównym 27
Łódź – 7 maja godz. 19.00, Kawiarnia Daleko Blisko na Piotrkowskiej 138
Gdańsk – 11 maja godz. 19.00, Kawiarnia Południk 18 na Garncarskiej 7

Link do książki: http://bezdroza.pl/ksiazki/archipelag-znikajacych-wysp-sergiusz-prokurat-piotr-smieszek,beinzw.htm
Zapraszamy również na fanpage: http://www.facebook.com/wyspyindonezji i stronę książki: http://wyspyindonezji.pl/