Zapierające dech w piersiach widoki, egzotyczne scenerie oraz luksusowe hotele. Influencerzy chętnie relacjonują swoje podróże w mediach społecznościowych. Eksperci KAYAK.pl sprawdzili, ile „przeciętny Kowalski” zapłaci za urlop w miejscach najchętniej wybieranych przez najbardziej wpływowych polskich blogerów.

  • Grecja, Stany Zjednoczone i Francja – do tych krajów polskie gwiazdy Instagrama wybierają się najczęściej.
  • Światowe stolice mody jak Paryż, Mediolan i Londyn cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem blogerów przez cały rok.
  • W 2019 roku Polacy szukali lotów do Palm Springs ponad trzy razy częściej niż w zeszłym sezonie.

 

Kilkanaście lat temu to gwiazdy rocka i srebrnego ekranu wyznaczały trendy, jednak dziś najwięcej w tym temacie mają do powiedzenia blogerzy i influencerzy. Dzięki mediom społecznościowym z łatwością mogą relacjonować swoje codzienne życie oraz pokazywać, co jedzą, jak ćwiczą i dokąd podróżują. Eksperci wyszukiwarki KAYAK.pl postanowili sprawdzić, jakich kosztów mogą spodziewać się polscy podróżni, którzy chcieliby odwiedzić miejsca, które w przeciągu ostatnich 12 miesięcy najczęściej wyświetlały się na instagramowych profilach ich idoli.

 

Miejsca, w których po prostu trzeba być

Jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc przez influencerów w minionym roku było Palm Springs. Nic w tym dziwnego – odbywający się niedaleko najpopularniejszy kalifornijski festiwal muzyczny to jedno z najgorętszych wydarzeń w roku, które regularnie przyciąga tysiące celebrytów, w tym również  tych z Polski. Średni koszt biletów do Los Angeles, z którego można dostać się w ciągu dwóch godzin samochodem do Palm Springs, wynosi 2734 zł. Ceny pokoi w Mieście Aniołów to koszt rzędu 840 zł, zaś za nocleg w kalifornijskiej stolicy muzyki, trzeba zapłacić około 100 zł mniej. 

 

W kalendarzu blogerek modowych okres Fashion Weeków (pokazów mody i premier nowych kolekcji) zazwyczaj oznacza podróż do światowych stolic mody takich jak Paryż, Mediolan czy Londyn. Z najnowszej analizy KAYAK.pl wynika, że za wyjazd do ojczyzny Coco Chanel i Christiana Diora entuzjaści mody zapłacą najwięcej, bo średnio 510 zł za sam przelot. Bilety do stolicy Anglii są nieco tańsze i kosztują około 322 zł. Najmniej zapłacą osoby podróżujące do Mediolanu, do którego można się dostać samolotem za średnio 235 zł. Stolica Lombardii zachęca również przystępnymi cenami noclegu – około 469 zł za noc, zaś koszt hoteli w Londynie i Paryżu to wydatek rzędu ponad 700 zł za dobę. 

 

#paradise

Palmy, bezchmurne niebo i lazurowe morze – ten opis doskonale pasuje do większości wyjazdowych zdjęć polskich influencerów. W ciągu ostatniego roku 6 z 10 najbardziej popularnych blogerów chętnie odwiedziło Grecję, a szczególną popularnością cieszyły się Ateny i wyspy takie jak Santorini, Mykonos czy Korfu. Wydawać by się mogło, że to niezbyt ekstrawagancki kierunek, jednak wypoczynek w regionie półwyspu bałkańskiego potrafi kosztować, i to całkiem sporo. Za dobę w hotelu i lot na Mykonos turyści zapłacą odpowiednio około 1142 zł i 997 zł. Podróżni dysponujący ograniczonym budżetem mogą wybrać zdecydowanie tańszą grecką stolicę, do której dostaną się już za 485 zł oraz gdzie za nocleg zapłacą nie więcej niż średnio 500 zł. Innym często odwiedzanym punktem na mapie influencerów jest Maroko – miejsce, które słynie z tętniących życiem targów, słonecznej pogody, słodkich daktyli i bujnej roślinności. Za lot do Marrakeszu podróżni zapłacą średnio 763 zł, a koszt noclegu to wydatek rzędu 330 zł. Pośród najbardziej popularnych kierunków wśród gwiazd internetu znalazły się także takie miejsca jak: Nowy Jork, Barcelona, Bali, Madera, Tulum, Lizbona i Dubaj. 

 

Lista 10 najchętniej wybieranych przez influencerów i blogerów kierunków podróży

Kraj

Miasta

Średnia cena biletu lotniczego w dwie strony

Grecja

Ateny, Santorini, Mykonos, Korfu

485 zł – 997 zł

USA

Palm Springs, Los Angeles,  Nowy Jork

2362 zł – 2734 zł

Francja

Paryż

510 zł

Włochy

Mediolan, Wenecja, Werona

235 zł – 771 zł

Hiszpania

Benirras, Barcelona, Madryt, Torrevieja, Benidorm

605 zł -822 zł

Wielka Brytania

Londyn

322 zł

Maroko

Marrakesz

763 zł

Portugalia

Lizbona, Madera

699 zł – 1153 zł

Indonezja

Bali

2897 zł

ZEA

Dubaj

1582 zł

Aleksandra Sowa-Frąckowiak, rzecznik prasowy KAYAK.pl, komentuje: „Influencerzy skutecznie zajęli miejsce gwiazd telewizji czy sceny muzycznej i to oni obecnie wyznaczają trendy. Dzieląc się swoim życiem w mediach, inspirują swoich obserwatorów do podróżowania. W przeciągu ostatniego roku zauważyliśmy ponad trzykrotny wzrost zainteresowania lotami do Palm Springs, gdzie każdego kwietnia blogerzy i celebryci z całego świata zjeżdżają się na jeden z największych festiwali muzycznych. Rośnie również popularność takich kierunków jak Lizbona czy Marrakesz, które również są często przez nich odwiedzane”.