Jak będzie wyglądała tegoroczna iluminacja stolicy przekonamy się w sobotę 7 grudnia, kiedy Trakt Królewski, Stare i Nowe Miasto, place, skwery i kilka warszawskich ulic po obu stronach Wisły rozświetlą świąteczne dekoracje. Najważniejszym punktem tego wieczoru będzie jak zawsze rozpalenie 27 metrowej choinki na placu Zamkowym. Imprezę przygotowuje Stołeczna Estrada.

 

Tym razem wszyscy, którzy o godzinie 17.00 dotrą na plac Zamkowy będą mogli zanurzyć się w bajkowym świecie mikołajowych przygotowań do świąt. Tuż obok choinki w fabryce prezentów pracować będą elfy i pomocnicy Mikołaja, aby zdążyć na czas z przygotowaniami.

Elfy wiedzą, że tego wieczoru w Warszawie zawsze rozświetla się wielka choinka, dlatego wraz z publicznością czekać będą w radosnej atmosferze na Mikołaja, który przyjedzie do nas prosto z Laponii. Nie zabraknie oczywiście świątecznych piosenek, kolęd i niespodzianek.

Czy jednak faktycznie uda się zachować tradycję i przy Zamku Królewskim w sobotni wieczór choinka zabłyśnie pięknymi kolorami? Zadanie nie będzie proste ponieważ zniknęła magiczna iskierka rozpalająca drzewko i nasze dzielne elfy będą jej poszukiwać… Czy warszawiakom, Mikołajowi i elfom uda się ją odnaleźć?

Na zakończenie imprezy, z placu Zamkowego przez Krakowskie Przedmieście, aż do ronda de Gaulle’a przejedzie w barwnej paradzie ze swoimi pomocnikami Mikołaj. Wszyscy chętni mogą się dołączyć i celebrować nastanie świątecznego czasu w Warszawie.

 

Organizatorem imprezy inaugurującej świąteczną iluminacje jest Stołeczna Estrada.

_____________________________________________________________________________________

 

Świąteczna Iluminacja rozświetli Warszawę już po raz piąty. Poza Traktem Królewskim i placem Zamkowym dekoracje będzie można podziwiać również na Rynku Starego i Nowego Miasta, na placu Trzech Krzyży i Grzybowskim, w Alejach Ujazdowskich, na Emilii Plater, w Wilanowie, na ulicy Francuskiej i Ząbkowskiej.

Świąteczną iluminację Warszawy przygotowała ponownie firma Multidecor. Iluminacja wykonana jest z najwyższej jakości oświetlenia choinkowo-dekoracyjnego, z wykorzystaniem najnowszej technologii energooszczędnych diod ECO-LED.

 

Aktualne informacje o imprezie na www.estrada.com.pl i www.facebook.com/StolecznaEstrada