W dniach 27 lutego – 1 marca 2015 r. odbędzie się siódma już edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych WROCŁAW 2015. W tym roku ponownie wystąpi Województwo Wielkopolskie, które promować będzie szlak wodny „Wielka Pętla Wielkopolski”.

Tegoroczna edycja, wzorem poprzednich, odbędzie się na terenie Hali Stulecia. Jak zwykle organizatorzy zapewnią moc atrakcji: goście specjalni tacy jak: Aleksander Doba- pierwszy człowiek na świecie, który samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z Afryki do Ameryki Południowej, dzięki czemu otrzymał tytuł Podróżnika Roku National Geographic, czy Krzysztof Wielicki, dla którego zdobycie góry mierzącej 8 tysięcy to nie problem. Gościem specjalnym będzie także Nela, ośmioletnia reporterka i podróżniczka, która opowie o wyprawach okiem dziecka oraz Beata Pawlikowska, znana podróżniczka, autorka wielu książek i programów podróżniczych. Ponadto: festiwal podróżników, festiwal kulinarny, strefa małego podróżnika – to najważniejsze atrakcje, które przyciągają na targi całe rodziny. Targi MTT Wrocław cieszą się wysoką frekwencją. Co roku przynajmniej 10 tysięcy odwiedzających zapoznaje się z ofertą wystawców.

Zainteresowani, który odwiedzą nasze stoisko numer 21, otrzymają komplet najnowszych wydawnictw poświęconych Wielkiej Pętli Wielkopolski, w tym praktyczny przewodnik nawigacyjny dla wodniaków, nagrodzony już na prestiżowych konkursach na najlepsze wydawnictwa turystyczne. Będzie można także pobrać aplikację na urządzenia mobilne (Android oraz iOS) pomocną w pływaniu po Pętli i planowaniu wycieczek z portów i marin w obrębie szlaku wodnego. Więcej informacji na stronie www.wielka-petla.pl

Na stoisku prezentowana będzie również gama wydawnictw kulturowych, a także „Optymistyczny Przewodnik” dla wodniaków.

Wraz z Wielkopolską Organizacją Turystyczną swój udział w promocji regionu mieli również: Powiat Koniński, Miasto Konin, Leszno Region i Międzychód. Ponadto będą prezentowane wydawnictwa z Gniezna, Gminy Trzemeszno, Muzeum w  Szreniawie, Gminy Czerwonak, Olandii oraz Dębogóry.

Wystąpienie Wielkopolski na targach MTT we Wrocławiu to element projektu pn. „Promocja Wielkiej Pętli Wielkopolski- markowego produktu turystyki wodnej w Wielkopolsce – etap II” realizowanego przez Wielkopolską Organizację Turystyczną. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013.