Wielkopolska Organizacja Turystyczna po raz kolejny przygotowuje wystąpienie podczas  XXI Międzynarodowych Targów Turystyki, SPA, Sprzętu Turystycznego i Żeglarskiego „GLOBalnie 2015”, które odbędą się w dniach 27 – 29 marca 2015 roku w Katowicach.

Województwo Wielkopolskie od lat z powodzeniem prowadzi promocję na rynku górnośląskim.
Targi „Globalnie” to niepowtarzalna okazja do promocji produktów turystycznych Wielkopolski na rynku Górnego Śląska, który z uwagi na bliskie położenie stanowi jeden z kluczowych kierunków przyjazdowego ruchu turystycznego do naszego regionu. Największym atutem imprezy jest duży potencjał nabywczy, gdyż liczba mieszkańców Aglomeracji Śląskiej wynosi 6 milionów.
Jak pokazały lata ubiegłe, goście targowi to głównie turyści indywidualni zainteresowani aktywnym wypoczynkiem na łonie natury, ale także przedstawiciele branży, w tym organizatorzy wycieczek dla młodzieży szkolnej. Dlatego warto zaprezentować ciekawe produkty związane m.in. z turystyka aktywną, turystyką wodną i dotyczącą Wielkiej Pętli Wielkopolski .
Organizacją stoiska regionalnego zajmuje się Wielkopolska Organizacja Turystyczna. Jego powierzchnia wyniesie 30 m².   Wizualizację naszego regionu stanowić będzie mapa z wyeksponowaną Wielką Pętlą Wielkopolski oraz  logo Wielkopolski i Wielkiej Pętli Wielkopolski.

Zainteresowani, który odwiedzą nasze stoisko otrzymają komplet najnowszych wydawnictw poświęconych Wielkiej Pętli Wielkopolski, w tym praktyczny przewodnik nawigacyjny dla wodniaków, nagrodzony już na prestiżowych konkursach na najlepsze wydawnictwa turystyczne. Będzie można także pobrać aplikację na urządzenia mobilne (Android oraz iOS) pomocną w pływaniu po Pętli i planowaniu wycieczek z portów i marin w obrębie szlaku wodnego. Więcej informacji na stronie www.wielka-petla.pl
Na stoisku będą również przedstawiciele Powiatu konińskiego oraz Miasta Konin z gamą najnowszych wydawnictw.
Tegoroczne wystąpienie promocyjne Wielkopolski na Międzynarodowych Targach „Globalnie” w Katowicach będzie związane z realizacją projektu pn. „Kompleksowa promocja markowego produktu turystyki wodnej Wielka Pętla Wielkopolski- etap II”  współfinansowanego ze środków UE.