W dniach 28 maja – 1 czerwca 2014 w zatoce Soma Bay w Egipcie odbyły się kolejne zawody z cyklu PKRA World Tour. O puchar w dyscyplinie kitesurfingu walczyli zawodnicy z całego świata. Bezkonkurencyjna okazała się Polka, Karolina Winkowska, która po raz kolejny zdeklasowała swoje rywalki.

Soma Bay, niewielka zatoka Morza Czerwonego położona między Makadi Bay a Safagą, stała się kolejnym przystankiem w rywalizacji o Puchar Świata PKRA w kitesurfingu. Międzynarodowe zawody w kategorii Freestyle trwały przez trzy dni. Kraj Faraonów powitał zawodników słońcem oraz doskonałymi warunkami do uprawiania sportów wodnych. Wśród kobiet zwyciężczynią została po raz kolejny Karolina Winkowska, polska ambasadorka kitesurfingu w Egipcie.  Była najlepsza zarówno w pierwszej, jak i drugiej rundzie eliminacji, pokonując swoją największą rywalkę, hiszpankę Gisele Pulido. Tym samym Winkowska umocniła się na pozycji liderki w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w kitesurfingu.

„Cieszymy się ogromnie, że ambasadorka sportów wodnych w Kraju Faraonów – Karolina Winkowska po raz kolejny wygrała zawody z cyklu PKRA World Tour szczególnie, że odbyły się one akurat w Soma Bay w Egipcie. Mamy nadzieję, że to symboliczne zwycięstwo przyciągnie do nas kolejnych miłośników sportów wodnych.”  – mówi Ahmed Sobhi, Dyrektor Biura ds. Turystyki Ambasady Egiptu

Karolina Winkowska to najbardziej utytułowana polska zawodniczka uprawiająca kitesurfing. Jako ambasadorka Egiptu promuje na całym świecie Kraj Faraonów oraz jego doskonałe zaplecze do uprawiania sportów wodnych. Pokazuje ona, że Egipt to nie tylko bogactwo starożytnej historii i kultury, ale także piękne plaże, na których czekają idealne warunki do uprawiania m.in. kitesurfingu i windsurfingu.