Coraz więcej osób łączy wypoczynek na kempingu ze zwiedzaniem miast (camp & city)
   
Wiosna to początek nowego sezonu kempingowego. Wiele osób wyciąga sportowe sprzęty, by spędzać czas aktywnie na łonie natury. Wiosna zdaje się być również idealnym momentem na zwiedzanie najpiękniejszych miast Europy. Vacansoleil Camping Holidays, europejski lider na rynku wypoczynku na kempingach, zauważa wśród swoich klientów nowy trend: połączenie wakacji na kempingu i city trip.

 

Coraz więcej osób decyduje się na wiosenny wyjazd na kemping, aby w tym czasie zwiedzić jedno lub więcej miast w bezpośrednim sąsiedztwie. Kempingi są cichym i spokojnym miejscem wypadowym do miasta, tworząc idealną kombinację z pełnymi hałasu metropoliami. Spacery po zatłoczonych ulicach w ciągu dnia, a później odpoczynek wśród zieleni na kempingu.

Kemping w pobliżu miasta
Najczęściej odwiedzane metropolie to klasyki jak Paryż, Barcelona czy Rzym. Goście Vacansoleil często zatrzymują się na kempingu Le Chene Gris w pobliżu Paryża. Na kempingu mogą zostawić samochód i ze stacji przy wejściu na kemping pojechać pociągiem do serca Paryża – na stację Gare de l’Est. Łatwy dojazd jest też do Barcelony z kempingów położonych nad Morzem Śródziemnym, takich jak Torre del Sol na Costa Dorada. Kolejnym przykładem tego nowego trendu są Północne Włochy. Jezioro Garda, jedno z najpopularniejszych wśród turystów jezioro w Europie, przede wszystkim kojarzy się z rodzinnym wakacyjnym wypoczynkiem. Jednak bliskość metropolii jak Werona czy Mediolan przyciągają gości na kempingi takie jak Altomincio Family Park, który może być doskonałą bazą na city trip. Luksemburg jest jednym z mniejszych miast, które cieszą się rosnącym zainteresowaniem turystów decydujących się na wyjazd typu ‚camp & city’. Widać ten trend na dużym, rodzinnym kempingu o nazwie Birkelt położonym w Grand Duchy.

Krótkie wypady samolotem
Dodatkowym atutem wypoczynku w tzw. niskim sezonie jest umiarkowana temperatura powietrza. Także stawki za nocleg w tym okresie są wyjatkowo atrakcyjne. Kemping stanowi bardzo dobrą alternatywę dla drogich hoteli w mieście. Wiele osób podróżuje samochodem, ale coraz więcej decyduje się na samolot. Dzięki doskonale rozbudowanej siatce połączeń lotniczych, niemal każde miasto Europy dostępne jest w przystępnej cenie. Stąd rosnąca popularność wiosennych wypadów typu ‚camp&city’. Niektóre kempingi oferują prywatny transport to centrum miasta, jak na przykład kemping Norcenni Girasole Club, położony niedaleko Florencji. Vacansoleil Camping Holidays z radością obserwuje ten nowy trend oferując wyselekcjonowane kempingi, które spełnią oczekiwania gości planujących wypoczynek na kempingu i zwiedzanie miasta podczas jednego wyjazdu.