W dniach 22-24 kwietnia 2014 roku Kraków odwiedzili przedstawiciele centrali stowarzyszenia Meeting Professionals International (MPI): Miranda van Brück, Team Leader – Education oraz Andrew Walker, Manager – Events. Celem ich wizyty było lepsze poznanie destynacji, która w lutym 2015 roku gościć będzie jedno z najważniejszych wydarzeń edukacyjnych organizowanych przez MPI – konferencję European Meetings and Events Conference (EMEC).

Podczas kilku dni spędzonych w stolicy Małopolski Andrew i Miranda, w towarzystwie członków lokalnego komitetu organizacyjnego, odwiedzili najważniejsze, z punktu widzenia konferencji, miejsca. Spośród nich szczególne znaczenie miało spotkanie na terenie budowy Centrum Kongresowego ICE Kraków, gdzie odbędzie się merytoryczna część EMEC 2015. Obiekt, pomimo trwających prac wykończeniowych, wywarł na gościach duże wrażenie i zainspirował ich do nowego, bardziej kreatywnego podejścia do aranżacji przestrzeni konferencyjnych.

Spośród licznych krakowskich hoteli, przedstawiciele MPI zdążyli odwiedzić wyłącznie kilka, w tym pięciogwiazdkowy Radisson Blu, zlokalizowany w samym sercu miasta, zaledwie kilka kroków od Rynku Głównego, a także hotele Park Inn, Hilton Garden Inn oraz Kossak. Gości zachwyciła w szczególności panorama miasta, rozciągająca się z tarasu Restauracji Cafe Oranżeria w hotelu Kossak.

Przedstawiciele MPI mieli także możliwość zwiedzenia obiektów proponowanych na wydarzenia towarzyszące konferencji. Nowopowstałe Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków niezwykle spodobało się gościom, przede wszystkim ze względu na duże, otwarte przestrzenie, które dają możliwość dowolnej aranżacji. Restauracja Wierzynek przy Rynku Głównym urzekła swoim wystrojem i bogatą historią. Natomiast klub Baroque swobodną atmosferą i klimatem, idealnym dla zorganizowania pokonferencyjnego, wieczornego after party. Jednym z mocnych akcentów na zakończenie pobytu Mirandy i Andrew w Krakowie było zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce. Unikatowe miejsce, które gościć będzie otwierający konferencję bankiet, zaparło naszym gościom dech w piersiach i sprawiło, że z niecierpliwością czekają na kolejną wizytę w Krakowie.