Wizz Air, największy niskokosztowy przewoźnik w Europie Środkowo-Wschodniej* po raz pierwszy w historii wziął udział w pokazach lotniczych, zorganizowanych 1 maja tego roku
w Budapeszcie. Pokazy „The Budapest airshow”, kultywowane przez miłośników lotnictwa, jak również mieszkańców i gości Perły Dunaju, pierwotnie odbywały się w Dniu Świętego Szczepana, ale zostały przeniesione na dzień 1 maja i niezmiennie cieszą się ogromną popularnością.

Dla linii lotniczych Wizz Air tegoroczne wydarzenie było okazją do podwójnego debiutu.
Po raz pierwszy w historii udział w imprezie wziął nie tylko sam przewoźnik, ale również jego sztandarowy samolot Airbus obsługujący całą flotę. W kokpicie maszyny Wizz Air zasiadali dwaj pilotci: kapitan David Morgan oraz András Árday – wykonali oni dwa pokazowe loty nad Dunajem. Pierwszy niski przelot przeprowadzono z prędkością 140 węzłów na ekstremalnej wysokości 500 stóp nad poziomem morza. Po pięknie wykonanym 45-stopniowym zakręcie w pobliżu Wyspy Małgorzaty samolot zaprezentował lot utrzymując maksymalną prędkość 240 węzłów przy wysuniętym pozdwoziu.

O Wizz Air
Wizz Air jest największą niskokosztową linią lotniczą w Europie Środkowo-Wschodniej*, której flota składa się z 48 samolotów typu Airbus A320 latających z 16 baz na ponad 300 trasach łączących 96 lokalizacji w 35 krajach. Wizz Air zatrudnia zespół 1.900 ekspertów, którzy dbają o wysoką jakość usług i niski koszt biletów, co uczyniło Wizz Air najpopularniejszą linią lotniczą, wybieraną przez 13.5 miliona pasażerów w 2013 roku*.
*Źródło: Innovata, na podstawie planowanej zdolności do przewozu pasażerów za rok zakończony 31 marca 2014 r.(„FY 2014”). 1. Europa Środkowa Wschodnia traktowana jest jako region składający się z takich państw jak: Albania, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, Węgry, Kosowo, Łotwa, Litwa, Macedonia, Mołdawia, Czarnogóra, Polska, Rumunia, Rosja, Serbia, Słowacja, Słowenia i Ukraina.