Wizz Air, największa niskokosztowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej,ogłosiła dzisiaj nową trasę z Katowic do Aten. Najnowsze połączenie WIZZ będzie działać od 9 marca 2018 roku, a loty będą odbywać się dwa razy w tygodniu, we wtorki i soboty. Bilety są dostępne już w sprzedaży na wizzair.com lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej WIZZ. Ceny zaczynają się od 89 PLN* i zawierają bezpłatny bagaż podręczny o wymiarach maksymalnych 55x40x23cm

 

Ateny to stolica i największe miasto w Grecji. Jest kolebką zachodniej cywilizacji i historyczną stolicą Europy. To wspaniałe miasto z bogatym dziedzictwem kulturowym. Ateny są doskonałym kierunkiem podróży przez cały rok.

 

Od swojego pierwszego lotu w 2004 roku, Wizz Air stale rozbudowuje swoją siatkę połączeń z Katowic. W 2017 roku linia umieściła 6. samolot w bazie w Katowicach i uruchomiła pięć nowych tras. W pierwszych dziewięciu miesiącach 2017 roku, 1,5 mln pasażerów wybrało podróże z WIZZ na trasach w katowickiej siatce połączeń, co stanowi wzrost o 16% w porównaniu do okresu od stycznia do września poprzedniego roku.

 

Zaangażowanie Wizz Air na rzecz klientów w Polsce podkreśla również silny rozwój linii na wszystkich ośmiu lotniskach w kraju. W sprzedaży w 2017 roku jest 9 mln miejsc na trasach w polskiej siatce połączeń, co stanowi wzrost o 16% w porównaniu do poprzedniego roku. Obecność WIZZ w Polsce nie tylko zapewnia dostęp do niskokosztowych podróży lotniczych pomiędzy Polską a pozostałymi krajami Europy, ale również korzystnie wpływa na rozwój lokalnego zatrudnienia w sektorze lotniczym i turystycznym wspierając jednocześnie ponad 5000miejsc pracy** w branżach pośrednio związanych z działalnością linii.

Wraz z nową trasą z Katowic, Wizz Air oferuje aktualnie ponad 150 tras z ośmiu lotnisk w Polsce.

 

NAJNOWSZA TRASA WIZZ AIR Z KATOWIC

 

Kierunek

Dni

Data rozpoczęcia

Ceny od*

Ateny

wtorek, sobota

9 marca

89 PLN *

 

Gabor Vasarhelyi, manager ds. komunikacji w Wizz Air powiedział:

 

“Z ogromną radością ogłaszamy dodanie kolejnej długo oczekiwanej trasy do wciąż rozwijającej się katowickiej siatki połączeń. Nasza niskokosztowa oferta wzbogaca się o połączenie między Katowicami i Atenami. Jesteśmy przekonani, że nasi klienci chętnie wybiorą podróże do historycznej stolicy Europy, która gwarantuje turystom niesamowite wrażenia. Zachęcamy naszych pasażerów do polowania na atrakcyjne ceny i rezerwowania biletów na wizzair.com!”