Bezpłatna wyszukiwarka tanich biletów lotniczych Skyscanner przygotowała zestawienie 8 podwodnych hoteli świata. Trzy z nich, o najbardziej futurystycznych kształtach i zaawansowanych funkcjach są w fazie projektowej. Mieszkanie w podwodnym hotelu to już nie science-fiction. Niektóre z nich, jak Water Discus w Dubaju na pierwszą myśl przywodzą serial animowany Jetsonowie i wizję świata z końca XXI wieku, która zmaterializuje się znacznie wcześniej, bo już za chwilę. Szwecja, Malediwy, Dubaj czy Stany Zjednoczone – to m.in. tam zlokalizowane są podwodne hotele, oferujące niezapomniany nocleg w głębi mórz, oceanów, a nawet jezior

 

Manta Resort, Pemba Island, Zanzibar

 

Podwodny pokój to duma ekluzywnego Manta Resort na wyspie Pemba w Zanzibarze, słynacego z białych plaż i lzaurowej wody. Aby się tam dostać, trzeba wejść na pokład drewnianej łodzi, która w dwie minuty zabiera gości do tego wyjątkowego miejsca. Hotel to drewniany domek zacumowany daleko od brzegu z sypialniami zanurzonymi pod wodą – jest jak prywatna wyspa z wszystkimi wygodami, dryfująca po krystalicznie czystym morzu. Oczywiście nie trzeba cały czas przebywać pod wodą – oblany słońcem pokład jest cały czas w zasięgu ręki. Kiedy lecięc na Zanzibar i ile to ksoztuje? Lepiej unikac okresu od marca do czerwca, ponieważ wtedy trwa pora deszczowa. W listopadzie bilety na Zanzibar kupimy już za 2 410zł. Więcej informacji dostępnych tutaj.

 

Conrad Maldives Rangali Island, Malediwy

 

Luksusowy hotel Conrad Maldives Rangali słynie nie tyle z podwodnej sypialni, co z zanurzonej szesnaście metrów pod wodą restauracji, Ithaa. Można tu skosztować lokalnych przysmaków, jak i specjałów kuchni europejskiej, a pomiędzy kęsami zadzierać głowę i obserwować życie rafy koralowej. Tego naprawdę nie można przegapić. Skyscanner podpowiada, że na Malediwy bilet lotniczy uda nam się kupić juz za 2 420 zł. Szczegóły dostępne są tutaj.

 

Utter Inn Hotel, Vasteras, Szwecja

 

Utter Inn jest jedynym podwodnym hotelem w Szwecji, który beztrosko dryfuje sobie po jeziorze Melar, w pobliżu Sztokholmu. Nie jest superluksusowy, ale doświadczenia i tak są pierwszorzędne. Utter Inn został stworzony przez lokalnego artystę Mikaela Genberga i jest obecnie bardzo modnym wśród Szwedów miejscem na spędzenie weekendu. Można się tu opalać na drewnianym pokładzie, podziwiać otaczającą przyrodę lub zwiedzić statkiem pobliskie wyspy. Z Polski do Szwecji bilety lotnicze przez cały rok można dostać w bardzo dobrej cenie. Do Sztokholmu z łatwością dostaniemy się już za 68zł. Więcej informacji tutaj.

 

Lime Spa at Huvafen Fushi, Malediwy

 

Lime Spa położone na wyspie-resorcie Huvafen Fushi to pierwsze na świecie podwodne centrum odnowy biologicznej, gdzie podczas zabiegów można rozkoszować się widokiem Oceanu Indyjskiego. Jeśli możesz pozwolić sobie na odrobinę luksusu, wybierz Lime Light Ritual, trzy-godzinny seans, podczas którego wykorzystywane są malediwskie kokosy, wapń i minerały. Po zabiegu wykonywany jest pobudzający masaż, a potem czas na wyciszenie w kapsule relaksu z najpiękniejszymi widokami laguny.

 

Lovers Deep, Karaiby

 

Lovers Deep to najbardziej wyrafinowana łódź podwodna, jaką można sobie wyobrazić. Zlokalizowana w pobliżu wybranej przez Ciebie wyspy na Karaibach, powstała z myślą o romantycznych wypadach dla par, które mają ochotę na spędzenie nocy w atmosferze prywatności, zagwarantowanej przez głębiny oceanu.

 

Poseidon Undersea Resorts, Fidżi

 

Chociaż dopiero w planach, Poseidon Undersea Resorts, o długości ponad jeden mili będzie pierwszą konstrukcją stojącą w całości na dnie morskim. Będą się w nim znajdowały dwadzieścia dwa pokoje o powierzchni pięćdziesięciu jeden metrów kwadratowych, podwodna restauracją z barem, biblioteka, sala konferencyjna, kaplica, SPA i ponad stumetrowy apartament. Choć premiera tego spektakularnego hotelu była zaplanowana na 2008 rok budowa nadal trwa, tak więc fani podwodnych voyagy muszą uzbroić się w cierpliwość.

 

Planet Ocean Underwater Hotel, Floryda, Stany Zjednoczone

 

Planet Ocean Underwater Hotel znajduje się jeszcze w fazie planowania, ale jeśli faktycznie powstanie, będzie położony na prywatnej posesji w pobliżu Key West, na Florydzie. Jego powstaniu przyświeca idea odbudowy rafy koralowej i ochrony oceanu. Ten luksusowy ośrodek będzie zawierać dwanaście pokoi, salon i jadalnię.

 

The Water Discus Hotel, Dubaj

 

Wspierany przez szwajcarską firmę i zaprojektowany przez Deep Ocean Technology Water Discus będzie kolejnym nieziemskim hotelem w Dubaju. Jego dwadzieścia jeden luksusowych apartamentów zostanie umieszczonych na obwodzie dwóch dysków (jeden nad wodą i jeden pod), przypominających trochę statek kosmiczny. Będzie tam także bar i centrum nurkowe.