Wizz Air, największa niskokosztowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej*, po raz pierwszy w historii działalności przewiozła 15 milionów pasażerów w ciągu 12 miesięcy**. Wynik ten oznacza 17 procentowy wzrost rok do roku. Jednocześnie w tym czasie linia odnotowała średnie obłożenie miejsc w samolotach na poziomie 86 procent.

Wizz Air cieszy się także z wyróżnienia „Best Operational Excellence Award – Europe” (Nagroda Operacyjna Doskonałość – Europa) od firmy Airbus, nagradzającej doskonałe wyniki operacyjne przewoźnika w latach 2012 i 2013.
John Stephenson, wiceprezes Wizz Air powiedział: „Przewiezienie 15 milionów pasażerów w ciągu 12 miesięcy potwierdza wysokie zapotrzebowanie na podróżowanie w niskich cenach do 35 krajów, dostępnych w ofercie Wizz Air. Mamy nadzieję gościć jeszcze większą liczbę pasażerów na jednej z naszych 341 tras do 102 miast, szczególnie iż flota Wizz Air do końca 2014 roku powiększy się do 54 samolotów Airbus A320. Udostępniając szeroką ofertę dodatkowych usług i produktów, chcemy wychodzić naprzeciw potrzebom klientów, którzy poszukują wyjątkowych doświadczeń w podróży”.

O Wizz Air:
Wizz Air jest największą niskokosztową linią lotniczą w Europie Środkowo-Wschodniej*, której flota składa się z 53 samolotów typu Airbus A320 latających z 18 baz na ponad 340 trasach łączących 102 lokalizacji w 36 krajach. Wizz Air zatrudnia zespół ponad 2 000 ekspertów, którzy dbają o wysoką jakość usług i niski koszt biletów, co uczyniło Wizz Air najpopularniejszą linią lotniczą, wybieraną przez 13,9 miliona pasażerów do końca marca 2014 r*. Na wizztours.com oferowane są wysokiej jakości pakiety wakacyjne. WIZZ Tours to platforma łącząca usługi rezerwacji lotów i miejsc hotelowych na trasach oferowanych przez linię Wizz Air.
*Źródło: Innovata, na podstawie planowanej zdolności do przewozu pasażerów za rok zakończony 31 marca 2014 r.(„FY 2014”). 1. Europa Środkowa Wschodnia traktowana jest jako region składający się z takich państw jak: Albania, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, Węgry, Kosowo, Łotwa, Litwa, Macedonia, Mołdawia, Czarnogóra, Polska, Rumunia, Rosja, Serbia, Słowacja, Słowenia i Ukraina.
** Od września 2013 do sierpnia 2014