Wizz Air, największy niskokosztowy przewoźnik w Europie Środkowo-Wschodniej*, ogłosił przewiezienie 15,8 mln pasażerów w roku 2014, notując tym samym 17 proc. wzrost w ruchu pasażerskim rok do roku.

Na zamknięciu roku 2014 Wizz Air oferował loty do 106 miast, w 37 krajach, na 355 trasach. Flota przewoźnika składała się z 54 samolotów Airbus A320, rozmieszczonych w 18 bazach operacyjnych, w 10 krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Ogłoszone wcześniej otwarcie bazy w Tuzli w Bośni i Hercegowinie nastąpi w czerwcu br.

József Váradi, Prezes Wizz Air, powiedział: „Rok 2014 był kolejnym dobrym okresem dla Wizz Air, co przejawiało się w większym niż kiedykolwiek rozwoju siatki połączeń WIZZ. Z naszych usług skorzystało 2,3 mln pasażerów więcej niż rok temu. Dalsze plany rozwoju przewidziane na rok 2015 będą opierać się na stale rozbudowywanej flocie i ofercie lotów, tak by dostarczyć naszym Klientom jeszcze więcej biletów w niskich cenach. Jesteśmy dumni, iż budując siłę marki WIZZ, możemy przyczyniać się rozwoju rynków i tworzenia nowych miejsc pracy w krajach, gdzie Wizz Air obecny jest ze swoją niskokosztową ofertą”.

 

O Wizz Air:
Wizz Air jest największą niskokosztową linią lotniczą w Europie Środkowo-Wschodniej*, której flota składa się z 54 samolotów typu Airbus A320 latających z 19 baz na ponad 350 trasach łączących 106 lokalizacje w 37 krajach. Wizz Air zatrudnia zespół ponad 2 200 ekspertów, którzy dbają o wysoką jakość usług i niski koszt biletów, co uczyniło Wizz Air najpopularniejszą linią lotniczą, wybieraną przez 15,8 miliona pasażerów w 2014 roku. Na wizztours.com oferowane są wysokiej jakości pakiety wakacyjne. WIZZ Tours do platforma łącząca usługi rezerwacji lotów i miejsc hotelowych na trasach oferowanych przez linię Wizz Air.
*Źródło: Innovata, na podstawie planowanej zdolności do przewozu pasażerów za okres 1 kwietnia 2014 do 20 września 2014, włącznie. Europa Środkowa Wschodnia traktowana jest jako region składający się z takich państw jak: Albania, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, Węgry, Kosowo, Łotwa, Litwa, Macedonia, Mołdawia, Czarnogóra, Polska, Rumunia, Rosja, Serbia, Słowacja, Słowenia i Ukraina.