Wizz Air, najszybciej rozwijająca się linia lotnicza w Europie i największy niskokosztowy przewoźnik w Europie Środkowo-Wschodniej, ogłasza dzisiaj nową trasę do rozległej siatki połączeń z Polski. Nowe połączenie między Gdańskiem i Bodø, w Norwegii, jest 146. kierunkiem Wizz Air. Loty będę odbywać się od 22 maja 2019 roku. Bilety są dostępne na wizzair.com już od 89 złotych/19,99 euro*. 

Bodø, najdalej wysunięta na północ część pięknego wybrzeża Kystriksveien, jest największym skupiskiem orłów morskich. Turyści z całego świata przyjeżdżają, by je obserwować. Miasto oferuje szeroki wybór aktywności na świeżym powietrzu. Warto popływać kajakiem, zagrać w golfa w świetle dnia o północy lub wybrać się na wycieczkę szybką łodzią pasażerską. Amatorzy pieszych wędrówek z pewnością nie zmarnują szansy odbycia ich w tak zachwycających okolicznościach przyrody. W Bodø odbywają się dwa duże muzyczne festiwale, “Parkenfestivalen” i “Nordland Musikkfestuke”, które przyciągają tysiące wielbicieli mocnych brzmień.

Pierwszy lot WIZZ odbył się z Polski w maju 2004 roku. Od tego czasu linia stale rozwija siatkę połączeń. Ponad 66 mln pasażerów skorzystało z oferty linii w Polsce. W 2018 roku, ponad 9 mln klientów WIZZ wybrało loty w polskiej siatce połączeń, co stanowi wzrost o 14% w porównaniu z poprzednim rokiem. Wizz Air nie tylko oferuje atrakcyjne możliwości podróży w przystępnych cenach, ale również wpływa na rozwój polskiej gospodarki i stymuluje rynek pracy w branży lotniczej i turystycznej wspierając tym samym rocznie ponad 8000** miejsc pracy w sektorach związanych pośrednio z działalnością linii w kraju. 

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Gdańsku, Jozsef Varadi, prezes Wizz Air, powiedział: „Ogłoszona dzisiaj informacja podkreśla nasze długofalowe zaangażowanie w działalność w Polsce, aby naszym klientom oferować coraz więcej niskokosztowych możliwości podróżowania. Stale monitorujemy rynek i obserwujemy trendy, żeby jak najlepiej sprostać oczekiwaniom naszych pasażerów zapewniając niskie ceny i wysoki poziom naszych usług. Dodajemy 146. miejsce do naszej siatki połączeń. 2019 rok jest dla nas pracowity: dodany zostanie 7. samolot do naszej bazy w Gdańsku, wiosną otworzymy bazę w Krakowie, a warszawska i krakowska flota będą wyposażone wyłącznie w samoloty Airbus A321, co zwiększy liczbę miejsc w sprzedaży w 2019 roku na 160 trasach do 28 krajów.”

NOWA TRASA WIZZ AIR Z GDAŃSKA:

Trasa

Dni

Data rozpoczęcia

Ceny od*

Gdańsk- Bodø

środa, niedziela

22 maja 2019

89 PLN/19,99 EUR