Projekt Slow Road po raz kolejny zachęca do ucieczki od zgiełku miasta i zjechania z utartych szlaków w poszukiwaniu miejsc, w których czas płynie wolnej. Do tegorocznej edycji przedsięwzięcia zostały zaproszone Wojewódzkie Urzędy Marszałkowskie. Władze Mazowsza oraz Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna jako pierwsze zdecydowały się na dołączenie do inicjatywy i dostrzegły jej potencjał dla rozwoju i promocji regionu

 

Zgodnie z ideą slow drivingu jazda samochodem to coś więcej niż przemieszczanie się z punktu do punktu – najważniejsza jest przyjemność płynąca z podróżowania samochodem. Jak wynika z danych Google Trends, idea slow zyskuje coraz większe grono zwolenników w całej Polsce. Województwo mazowieckie znalazło się na drugim miejscu w kwestii zainteresowania mieszkańców poszukiwaniem sposobów na zwolnienie szybkiego tempa życia. O coraz większej popularności koncepcji „slow life” świadczą także liczne wydarzenia oraz targi z dziedziny mody, kultury i kuchni, które na stale zagościły na mapie imprez organizowanych w regionie Mazowsza.

 

W tegorocznej edycji postawiono na współpracę z województwami. Mazowsze oraz Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna jako pierwsze zostały partnerami przedsięwzięcia i doceniły perspektywy rozwoju i promocji regionu w duchu idei „slow life”. Efektem współpracy będzie powstanie bazy 3 tras najpiękniejszych tras Mazowsza, prowadzących do conajmniej 36 najciekawszych punktów slow.

 

Mapa magicznych miejsc dostępna będzie na stronie: www.slowroad.pl lub fanpage na portalu Facebook: https://www.facebook.com/ProjektSlowRoad/.

 

– Projekt Slow Road wpisuje się także w wiele zadań wynikających z zapisów „Strategii rozwoju województwa mazowieckiego 2030 Innowacyjne Mazowsze” (pk.t. I) oraz „Strategii rozwoju turystyki w województwie mazowieckim na lata 2014-2020” (pkt. II). Przedsięwzięcie stanowi wsparcie w realizacji głównych celów obu dokumentów, wśród których znalazły się rozwój wszystkich obszarów regionu Mazowsza oraz ożywienie turystyki wewnątrzregionalnej – mówi Izabela Stelmańska, Zastępca Dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego.

 

Co więcej inicjatywa Slow Road w swoich założeniach ma również stanowić odpowiedź na takie problemy regionu jak:

 

„brak gotowości przedsiębiorców do tworzenia sieci i klastrów” – poprzez ich aktywizację w ramach budowania społeczności i wytwarzania sieci wzajemnych kontaktów

 

„sezonowość w turystyce” – poprzez polecanie wyselekcjonowanych miejsc Slow Road poza sezonem, za pośrednictwem posiadanych kanałów komunikacji i narzędzi promocji

 

– Program Slow Road to niekonwencjonalny sposób na promocję Mazowsza. W ramach inicjatywy chcielibyśmy zaprezentować miejsca nieznane i urokliwe, które są ulokowane poza terenami aglomeracji warszawskiej. Tym samym zachęcić do skosztowania regionalnych produktów czy wzbudzić zainteresowanie kultywowanymi na naszych terenach tradycjami. Wierzymy, że takie podejście zachęci do odwiedzenia naszego regionu nie tylko jego mieszkańców, ale także turystów z całej Polski – mówi Tomasz Nagot, dyrektor marketingu Mazda Polska.

 

Głównym celem akcji Slow Road jest promocja podróżowania w stylu slow – jak najczęstszego uciekania z miasta, delektowania się regionalnymi produktami, poznawania lokalnych tradycji, relaksu z dala od wielkomiejskiego hałasu. Przedsięwzięcie łączy magiczne miejsca z najpiękniejszymi drogami w Polsce, by w efekcie stworzyć ogólnopolska mapę umożliwiającą zaplanowanie podróży w stylu slow.

 

Kontakt dla mediów

Olga Wójcik

Account Executive

Mail: pr.wojcik@slowroad.pl

Tel: 694 507 897