Harrachov jest popularny wśród polskich narciarzy ze względu na łatwy dojazd ze Szklarskiej Poręby.  Należy do najpiękniejszych i najatrakcyjniejszych ośrodków sportów zimowych w Czechach.

Oferuje liczne sztucznie zaśnieżane trasy zjazdowe z Czarciej Góry (czes. Čertová Hora), o różnym stopniu trudności, z dwiema czteroosobowymi kolejkami krzesełkowymi.

Jako jedyny w Czechach i jeden z niewielu na świecie wyposażony jest w zestaw ośmiu skoczni narciarskich – od najmniejszej z 8 metrowym punktem krytycznym dla dzieci, aż po skocznię mamucią K 185 umożliwiającą profesjonalnym sportowcom skoki na odległość ponad 200 metrów. W Harrachovie i okolicach znajdziemy około 250 km tras biegowych.

Wszystkich amatorów białego szaleństwa zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie, w którym do wygrania są skipassy w Harrachovie. Szczegóły są dostępne na stronie zima.czechtourism.com

Na narciarzy czeka tu także wiele dodatkowych atrakcji, na przykład wspaniały tor bobslejowy o długości  1000 metrów, zabytkowa huta szkła, w której na oczach zwiedzających powstają piękne szklane dzieła i browar z piwnym SPA czy muzeum narciarstwa.  Zimowy wystrój miasta tradycyjnie uzupełnia piękny zamek ze śniegu – atrakcja dla dzieci i dorosłych.

 

Aktualne informacje na temat uropu zimowego w Czechach można znaleźć na stronie zima.czechtourism.com

 

Źródło: zima.czechtourism.com