Majówka, jak co roku, rozpoczyna sezon urlopów oraz długich wojaży. Niemal każdy ma w planach wyjazd bądź aktywne spędzenie czasu z bliskimi i znajomymi w związku z nadchodzącymi dniami wolnymi. Niezależnie jednak gdzie i jak będziemy spędzać ten okres przydatna może się okazać nowoczesna technologia, która umili nam wolny czas zarówno w domu, jak i podczas górskich wycieczek.

Tablety w środkach komunikacji są widokiem równie popularnym co smartfony – to nie ulega wątpliwości. Używamy ich przede wszystkim do słuchania muzyki, sprawdzania poczty elektronicznej czy też do korzystania z serwisów społecznościowych. Jednak ich użyteczność w trakcie wyjazdu majówkowego znacznie wykracza poza te funkcje.
Tablety to idealne rozwiązanie dla osób chcących umilić sobie długą podróż do wymarzonego miejsca wypoczynku. Obecnie sklep Google Play oferuje setki tysięcy różnych aplikacji oraz gier, które z powodzeniem zaspokoją gusta nawet najbardziej wybrednych podróżników. Tablety mogą także udostępnić informacje na temat utrudnień na drodze, pobliskich restauracji czy stacji benzynowych. Dodatkowo, by zapewnić rozrywkę pasażerom, mogą posłużyć jako odtwarzacz multimedialny z funkcją wyświetlania filmów w jakości HD.
ASUS proponuje bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich osób chcących wyjechać na długi weekend, a które nie chcą rozstawać się z Internetem czy możliwością dzielenia się zdjęciami i statusami w serwisach społecznościowych. MeMO Pad HD 7 to niewielki, siedmiocalowy tablet o wielokolorowych obudowach i dobrych parametrach, który dzięki wbudowanej baterii o dużej pojemności może pracować przez 10 godzin bez zasilania zewnętrznego. Umożliwia on także wykonywanie zdjęć za pomocą dwóch kamer umieszczonych tuż nad ekranem (1,2 MP) oraz na tyle obudowy (5MP). Dzięki czterordzeniowemu procesorowi Cortex A7 MeMO Pad™ HD 7 jest bardzo wydajnym urządzeniem, które bez problemu poradzi sobie z większością dostępnych na rynku aplikacji. Tablet waży zaledwie 302 g oraz ma 11 mm grubości, jest więc idealny, by zabrać go ze sobą na wyjazd majówkowy.
 „Popularność tabletów wciąż rośnie, a dzięki ich różnorodności cenowej zaczynają po nie sięgać także osoby z mniej zasobnym portfelem. Dzięki ich wszechstronnemu zastosowaniu, nie muszą służyć tylko jako narzędzie do przeglądania Internetu czy sprawdzenia poczty e-mail. Mogą one stanowić rozwinięcie standardowych rozwiązań dla biznesu jak i zapewnić rozrywkę jako konsola do gier, odtwarzacz muzyki czy filmów.” – mówi Sławomir Stanik, Contry Manager ASUS Polska.  
Rynek tabletów z roku na rok jest coraz większy, zwiększa się także liczba dostępnych modeli u wszystkich producentów. Dzięki takiej konkurencji ceny tych urządzeń stale maleją i możliwe jest kupienie dobrego tabletu uznanego producenta w rozsądnej cenie. Tablety doskonale sprawdzają się nie tylko podczas majówkowych wypadów, ale również po powrocie z udanego wypoczynku.

 

ASUS
Firma ASUS jest producentem najlepiej sprzedających się i najczęściej nagradzanych płyt głównych oraz jedną z trzech firm będących w światowej czołówce pod względem liczby sprzedanych notebooków. ASUS projektuje i wytwarza produkty, które idealnie zaspokajają potrzeby dzisiejszego domu i biura. Firma posiada bogate portfolio, na które składają się płyty główne, karty graficzne, napędy optyczne, monitory, stacjonarne komputery osobiste, komputery All-in-One, notebooki, netbooki, serwery, urządzenia multimedialne, rozwiązania bezprzewodowe, urządzenia sieciowe, tablety i smartfony. W 2013 roku firma ASUS zdobyła 4256 nagród i to jej przypisywane jest zrewolucjonizowanie przemysłu komputerowego dzięki komputerom Eee PC™. Firma zatrudnia ponad 12500 pracowników, w tym światowej klasy zespół badawczo-rozwojowy złożony z 3800 inżynierów. W 2012 roku dochód firmy wyniósł ok. 14 mld dolarów amerykańskich.