Przelot holenderską linią do stolicy Holandii przez najbliższe dwa tygodnie będzie można kupić już od 449 PLN!

Warszawa, 28 maja 2014 r. – KLM zachęca do odwiedzenia malowniczego Amsterdamu, oferując przeloty w obie strony już od 449 PLN. Promocyjna cena zawiera wszystkie opłaty i podatki, łącznie z opłatą transakcyjną za wystawienie biletu lotniczego. Przeloty z upustem do stolicy Holandii będą dostępne tylko od 28 maja do 11 czerwca br., a oferta obejmuje wyloty realizowane między 1 lipca i 31 sierpnia br., tak więc – wakacje to dobry moment na wypad do kraju tulipanów!

Największe miasto Holandii rozdzielają liczne kanały, dlatego nazywane bywa również Wenecją Północy. Podróżni spragnieni relaksu, jak i rozrywki, znajdą w Amsterdamie jedno i drugie. Po metropolii można wygodnie przemieszczać się komunikacją miejską lub rowerem. Bardzo popularne są również taksówki jednoślady. Do słynnego 27-hektarowego Vondelparku można dojechać rowerem z dowolnego miejsca w Amsterdamie w niespełna 20 minut. Ten ogromny park odwiedza corocznie około 10 milionów ludzi. To doskonała opcja zwłaszcza dla osób spragnionych wypoczynku na łonie natury. Można tu na przykład zjeść posiłek siedząc na trawniku.  

Historię miasta najlepiej poznać zwiedzając miejscowe muzea, które są główną atrakcją stolicy Holandii. Spośród ponad 50 z nich, na pewno warto odwiedzić muzeum poświęcone twórczości Vincenta van Gogha, Muzeum Amsterdamskie czy Muzeum Biblii. Najstarsza dzielnica metropolii, zwana Dzielnicą Czerwonych Latarnii, bardziej niż z zabytkowych budynków słynie w świecie z nocnych klubów. Wieczorami tłumy spragnione rozrywki chętnie kierują się ku tej części miasta. Odwiedzając Amsterdam warto kupić na pamiątkę nasiona lub cebulki roślin na jednym z targów kwiatowych. Popularnym prezentem są także drewniane buty, które można nabyć w każdym sklepiku z pamiątkami.

KLM oferuje najlepsze połączenie lotnicze Warszawa-Amsterdam. Holenderski przewoźnik realizuje na tej trasie codziennie 3 rejsy, a lot trwa około 2 godzin. Z lotniska Schiphol, które jest położone niespełna 30 minut kolejką od centrum Amsterdamu, można wygodnie zwiedzać miasto nawet podczas dłuższej przesiadki.

Wszystkie loty dalekiego zasięgu realizowane są z Schiphol Airport – portu bazowego KLM. W 2013 roku Schiphol został okrzyknięty najlepszym lotniskiem w Europie. Rocznie odwiedza go około 51 milionów podróżnych. Jest to drugi na świecie węzeł komunikacyjny, jeśli chodzi o „liczbę obsługiwanych pasażerów”. Holenderski port lotniczy został otwarty w 1916 roku jako lotnisko wojskowe w miejscu, w którym przed laty znajdowało się jezioro. Z czasem zaczęto je osuszać i tak powstały typowe holenderskie poldery. Właśnie na nich zbudowano węzeł komunikacyjny, według bardzo wygodnej dla podróżnych koncepcji „jednego terminala”, który jest obecnie jednym z najczęściej uczęszczanych portów lotniczych na świecie. To właśnie przez Amsterdam, KLM realizuje wszystkie swoje loty, na 5 kontynentów, do 130 miast na całym świecie.

Promocyjne bilety lotnicze KLM można rezerwować na stronie www.klm.pl, pod numerem telefonu +48 (22) 55 66 444 oraz w biurach podróży na terenie całego kraju.

 

***

Air France KLM

Grupa Air France KLM jest znaczącym graczem w branży transportu lotniczego i niekwestionowanym liderem w obsłudze rejsów dalekiego zasięgu do i z Europy. Obecnie Air France KLM może poszczycić się ponad 77 milionami pasażerów i transportem 1,4 miliona ton ładunków rocznie. Grupa obsługuje łącznie 243 porty lotnicze zlokalizowane w 100 krajach, a jej flota liczy 573 samoloty. Linie, posiadające porty macierzyste na lotniskach Paryż-Charles de Gaulle i Amsterdam-Schiphol, obsługują łącznie ogromną sieć połączeń. Grupa posiada również wiodący w Europie program lojalnościowy Flying Blue, liczący już ponad 21 milionów członków.  Air France KLM wspólnie z partnerami – liniami Delta i Alitalia – tworzy największe transatlantyckie joint venture, które obsługuje ponad 250 lotów dziennie. Air France i KLM należą do sojuszu SkyTeam, który zrzesza 20 przewoźników lotniczych. Za pośrednictwem SkyTeam pasażerowie zyskują szeroki dostęp do globalnej sieci połączeń – ponad 15,5 tysiąca lotów dziennie, do 1000 miejsc, w 187 krajach. Więcej informacji o Air France KLM dostępnych jest na stronie: www.airfranceklm.com. Informacje na temat najnowszych promocji cenowych dostępne są na stronach www.airfrance.pl oraz www.klm.pl oraz pod numerami telefonów: +48 (22) 55 66 400; +48 (22)  55 66 444.

Grupa Air France KLM po raz 5 została światowym liderem w kategorii „Transport” w rankingu przedsiębiorstw uwzględniających w swojej polityce cele społeczne i ekologiczne The Dow Jones Sustainability Index 2013 (DJSI). Ponadto Grupa utrzymała 24 lokatę wśród najbardziej zrównoważonych firm na świecie. Linie Air France KLM są również 9 rok z rzędu liderem w sektorze „lotnictwo”.