Tętniące życiem miasto Zadar może nie wydaje się oczywistym wyborem na rodzinne wakacje, ale znajduje się tu wiele atrakcji dla całej rodziny. Po całodniowym zwiedzaniu i zakupach nie ma lepszego sposobu na zakończenie dnia niż podziwianie jednego z najpiękniejszych zachodów słońca na świecie w towarzystwie pięknych, harmonijnych dźwięków wydobywających się z „Morskich Organów”. „Pozdrowienia słońca” to kolejna instalacja gdzie natura spotyka sztukę. Jest to fenomenalny pokaz świetlny i doskonała zabawa dla dzieci w każdym wieku, które uwielbiają biegać za migoczącymi światłami

 

Warto też odwiedzić pobliską, położoną na wyspie miejscowość Preko, do której dostać się można w zaledwie 20 minut promem z Zadaru. Dzieci mogą bawić się tam na kamienistej plaży, a dorośli rozkoszować się śródziemnomorską atmosferą.

 

Idealnym wydarzeniem dla wszystkich fanów Dzikiego Zachodu, którzy chcieliby doświadczyć wielkiego świata Winnetou i jego przyjaciół może okazać się Festiwal Karola, odbywający się w dniach 5-10 czerwca w Starogardzkiej Paklenicy.

 

Więcej informacji: www.zadar.hr, http://www.zadar.hr/karl-may-fest/