Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza na wystawę „Wieliczka, Powroźnik, Brunary Wyżne, Kwiatoń – zabytki na Liście UNESCO” prezentującą prace niepełnosprawnych artystów, której otwarcie będzie miało miejsce 12 grudnia 2014 r. o godz. 12.00 w Muzeum na III poziomie kopalni. Zjazd szybem Daniłowicza od godz. 11.15.

Poniżej informacja o wystawie, w załączeniu fotografie wybranych obrazów, każdy z nich jest podpisany.

Zamek Żupny i cerkwie na obrazach niepełnosprawnych

 Malarskie spojrzenie na Zamek Żupny i cerkwie – zabytki z Listy UNESCO zaprezentuje wystawa „Wieliczka, Powroźnik, Brunary Wyżne, Kwiatoń – zabytki na Liście UNESCO”. Jej otwarcie odbędzie się 12 grudnia o godz. 12.00 w Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka w kopalni soli na głębokości 135 m.

            Wystawa zaprezentuje ok. 130 wybranych prac z tegorocznego Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego Artystów Niepełnosprawnych. Uczestnicy w ramach cyklu „Zabytki na Liście UNESCO” malowali obiekty wpisane na te listę w 2013 r.: Zamek Żupny w Wieliczce oraz cerkwie łemkowską p.w. św. Jakuba Młodszego z XVI w. w Powroźniku, p.w. Św. Michała Archanioła z 1779 r. w Brunarach Wyżnych oraz p.w. Św.  Paraskiewy z XVII w. w Kwiatoniu. Kolejne klejnoty małopolskiej ziemi docenione przez Komitet UNESCO zyskały tym samym interesującą dokumentację malarską.

Wystawę można oglądać do 31.03 2015 r. w ramach standardowego biletu do kopalni soli lub w ramach specjalnych zjazdów w cenie 9 zł/os., organizowanych przez Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka w każdą niedzielę do końca marca, o godz. 14.00. Informacja: 12 289 16 27.

Plener zorganizowany we współpracy z Fundacją Sztuki Osób Niepełnosprawnych odbył się w dniach 5-6 września 2014. Wzięło w nim udział 40 osób. Powstało 150 prac.

Sponsor: BANK PEKAO S.A.

Patronat medialny: TVP Kraków,      Radio Kraków,            Nasze Sprawy

                                          Logo – Kraków         RK_logo       Nasze Sprawy

www.muzeum.wieliczka.pl