uż za 3 dni rozpocznie się II edycja POLSKIEGO WEEKENDU w słowackim ośrodku narciarskim Jasna Chopok Niskie Tatry. 

W dniach 14–15 lutego /piątek i sobota/ośrodek pod narciarską górą Chopok /2024 m n.p.m./ zamieni się w zimowe centrum rodzinnej rozrywki. Muzyczne emocje, liczne konkursy i atrakcyjne nagrody, ufundowane m.in. przez firmy: HEAD, Wojas oraz właściciela ośrodka – spółkę Tatry Mountain Resorts, czekają na uczestników imprezy.

 

– To będą niesamowite dni – mówi Zuzanna Fabianova z TMR o kolejnej edycji Polskiego Weekendu na Słowacji. Do największego słowackiego ośrodka narciarskiego zjadą bowiem nie tylko wielbiciele jednej i dwóch desek, malowniczych gór, ale także polskie gwiazdy.

Osoby, które zechcą nauczyć się jeździć na nartach, dostaną taką szansę. Mniej biegli w narciarskim czy snowboardowym rzemiośle będę mogli, podobnie jak w zeszłym roku, potrenować pod okiem gwiazd z Polski. W tym roku będą to m.in.: Marta Wierzbicka, Maria Niklińska i Przemysław Cyprjański, natomiast wsparcia udzielą im instruktorzy z Maxi Land na Bielej Puti.

– Polski Weekend w Jasnej ma uprzyjemnić wszystkim turystom pobyt w najlepszym narciarskim ośrodku na Słowacji, do dyspozycji amatorów białego szaleństwa mamy 29 km tras z pokrywą śnieżną od 40 do 80 cm śniegu. Warunki są dobre, zdecydowanie najlepsze na przestrzeni 200 kilometrów – zapewnia brand manager ośrodka Jasna-Chopok Sylvia Artzova.

A już za trzy tygodnie na tych samych stokach, na których będą się bawić uczestnicy Polskiego Weekendu, będą organizowane Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Alpejskim dla Juniorów FIS i (www.jasna2014.sk.) będzie to w naszej części Europy pierwsza taka impreza od kilkunastu lat. W imprezie wystartują również młodzi polscy zawodnicy, którzy być może za kilka lat będą uczestnikami organizowanych wspólnie z Krakowem zimowych igrzysk olimpijskich.

 

Harmonogram Polskiego Weekendu w Jasnej oraz szczegóły programu znajdą Państwo na stronie:http://www.gotatry.sk/pl/wiecej-informacji/aktualnosci/polski-weekend-jasna-chopok/oraz na www.facebook.com/nartyslowacjapl.

Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji autorstwa Piotra Kunca: https://www.dropbox.com/sh/9kv3w3yk7348641/CnaWy56k6K

 

Więcej informacji na temat Polskiego Weekendu znajda Państwo w załączniku.