W dniach 1-2 marca 2019 r. odbędzie się Gran Fondo Arava, impreza rowerowa dla profesjonalistów i amatorów. Wezmą w nim udział zawodnicy z Izraela i z całego świata. Gran Fondo Arava Cycling Festival to jedno z największych i najbardziej wyjątkowych wydarzeń kolarskich na Bliskim Wschodzie. Jest organizowany zarówno dla rowerzystów profesjonalnych, jak i osób rekreacyjnie jeżdżących na dwóch kółkach całymi rodzinami.

 

Gran Fondo (po włosku „wielki wyścig”) jest prawdziwym wyzwaniem dla kolarzy. „Gran Fondo Israel” odbywa się w Izraelu od 2012 r. Idealne warunki pogodowe – w postaci łagodnej zimy i niesamowite, pustynne krajobrazy sprawiają, że z roku na rok coraz więcej uczestników chce w nim wziąć udział. Jazda w najniższym punkcie na ziemi w regionie Morza Martwego to jedno z najbardziej wyjątkowych miejsc na świecie, gdzie można zabrać rower.

 

Wyścig obejmuje dystans 161 km i jest wyzwaniem dla rowerzystów o różnych stopniach umiejętności. Na szczególną uwagę zasługuje Gran Fondo Arava, etapowy wyścig dla mężczyzn / kobiet oraz mistrzów kolarstwa.Zawody rowerowe obejmują również Medio-Fondo, trasę o długości 128 km i Mini-Fondo, 54 km stosunkowo płaskiego terenu. Do 1000 kolarzy ze wszystkich zakątków globu dołączą izraelscy rowerzyści. Wspólnie będą konkurować w zawodach, podziwiać starożytne zabytki regionu Arava i pustynne krajobrazy oraz smakować tutejsze jedzenie