Czas rozruszać mięśnie. Nordic walking a może biegi narciarskie? W lutym w Trójmieście odbywają się bezpłatne treningi z instruktorem, przygotowane przez Akademicki Związek Sportowy i Stena Line. Zdobyta w ten sposób wiedza będzie mogła zostać praktycznie wykorzystana podczas wyjazdu Zimowe Szlaki Szwecji 23. lutego.

 

Stena Line zaprasza wszystkich wielbicieli aktywnego wypoczynku na bezpłatne treningi nordic walking i biegów narciarskich w Trójmieście. Podczas treningów instruktorzy prezentują prawidłowe techniki marszu i biegu. Partnerem rejsu Zimowe Szlaki oraz treningów jest Akademicki Związek Sportowy oraz Polska Federacja Nordic Walking.

Nordic walking oraz biegi narciarskie zyskują coraz większą popularność w Polsce. Nic dziwnego, ponieważ są to sporty przeznaczone dla każdego – niezależnie od wieku, czy kondycji fizycznej. Podczas „chodzenia z kijkami” można spalić więcej kalorii niż podczas zwykłego spaceru. Dla osób lubiących wysiłek fizyczny odpowiednie bedą biegi narciarskie, które angażują wszystkie główne partie mięśni.

Zdobyte podczas treningów wiedza i umiejętności będą mogły zostać wykorzystane podczas rejsu Zimowe Szalki Szwecji. Rejs jest połączeniem aktywnego wypoczynku ze zwiedzaniem. Podczas wyjazdu uczestnicy zmierzą się ze skandynawskimi trasami nordic walking
i nart biegowych, podziwiając przy okazji krajobrazy zimowej Skandynawii. To świetna opcja dla początkujących – wystarczy przygotować ciepłe ubranie i wybrać się razem ze Stena Line na niezapomnianą sportową przygodę, ponieważ cała reszta jest już zorganizowana.

Rejs Zimowe Szlaki Szwecji obejmuje dwa noclegi na statku oraz cały dzień pobytu w Szwecji. Podczas rejsu czeka wiele atrakcji. Można przetańczyć całą noc przy muzyce na żywo, bądź zrelaksować się w pokładowej strefie Pure Nordic SPA z widokiem na pełne morze. Po dopłynięciu do Karlskrony i sutym śniadaniu, uczestnicy spędzą trzy godziny na trasie nordic walking lub trasach dla nart biegowych, pod opieką profesjonalistów z AZS. Po chwili przerwy na obiad i przebranie się, cała grupa jedzie na wycieczkę autokarową
z przewodnikiem. Uczestnicy zwiedzą zabytkową Karlskronę i wejdą do m.in. Muzeum Morskiego.

Rejs Zimowe Szlaki Szwecji w cenie od 219 zł. na osobę zawiera: rejs promem do Szwecji i z powrotem; dwa noclegi w kabinie 2-os. z łazienką; rozrywkę na pokładzie; śniadanie w formie szwedzkiego stołu; 3 godziny na trasie nordic walking/biegówek oraz wycieczkę autokarową po Karlskronie. Wypłynięcie: 23.02.2014, godz. 21:00.