Rainbow Tours dokonał wstępnego podsumowania przedsprzedaży oferty z katalogów Lato 2014. Do dnia 31 grudnia 2013 osiągnięto 54% wzrostu liczby rezerwacji w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym.

Przedsprzedaż oferty na Lato 2014 zakończy się 10 stycznia 2014, ale już dziś touroperator podsumował wyniki obejmujące okres od startu sprzedaży do 31 grudnia 2013. Porównanie z analogicznym okresem w 2012 roku wykazuje wzrost aż o 54,2%, z 27,2 tys. rezerwacji do prawie 42 tys. rezerwacji. Należy wspomnieć, że oferta Lato 2014 obejmuje wycieczki realizowane w miesiącach: kwiecień – październik 2014. W trakcie trwania przedsprzedaży obowiązują rabaty do 31 procent oraz gwarancje zwrotu kosztów, najniższej ceny, niezmiennej ceny oraz bezpłatnej zmiany terminu gratis.

Koniec roku, to jak się okazuje również okazja do wstępnej oceny trendów, jakie towarzyszą sprzedaży oferty Rainbow Tours na Lato 2014. W pierwszej dziesiątce aż sześć pozycji należy do Grecji ( Zakynthos, Rodos, Kreta, Kos, Korfu oraz wycieczka objazdowa), trzy do Turcji ( Riwiera Turecka, Turcja Egejska oraz objazd po Turcji) i jedna do Maroka. Nieco dalsze miejsca zajmują wczasy w Czarnogórze, Chorwacji, Hurghadzie, na Costa Brava, oraz w Marmaris i na Cyprze Północnym. Biorąc pod uwagę wycieczki objazdowe warto wspomnieć o: Chorwacji, Chinach, Turcji Egejskiej, Gruzji, Armenii oraz Azerbejdżanie a także Hiszpanii i Portugalii.