Rekordowe 10 milionów zł obrotu

Dzięki ciągłemu rozwojowi wyszukiwarka e-podróżnik.pl wraz z końcem 2013 roku zanotowała obrót w wysokości 10 milionów złotych ze sprzedanych biletów autobusowych. Rekordowy wynik został osiągnięty dzięki 100% wzrostowi sprzedaży. W 2013 roku wyszukiwarka wprowadziła do swojej oferty nowatorskie rozwiązania technologiczne tj. system wyszukiwania „od adresu do adresu” oraz aplikację mobilną. Dodatkowo, e-podróżnik.pl powiększył sieć dystrybucji biletów do 100 punktów sprzedaży tradycyjnej. Na znakomity wynik wyszukiwarki wpłynęła także regularnie powiększająca się liczba przewoźników udostępniających swoje bilety w ramach e-podróżnik.pl.

 

W 2013 roku za pośrednictwem wyszukiwarki e-podróżnik.pl pasażerowie zakupili aż 250 tysięcy biletów autobusowych. Tylko na transakcjach sprzedaży wyszukiwarka  zanotowała obrót w wysokości 10 milionów złotych. Jest to bardzo optymistyczny wynik ponieważ wartości rynku sprzedaży biletów online w Polsce według szacunków e-podróżnik.pl wynosi 40 milionów złotych.

e-podróżnik.pl to pierwsza w Polsce internetowa wyszukiwarka połączeń kolejowych i autobusowych, a także połączeń komunikacji miejskiej. Jej misją jest ułatwienie użytkownikom kompleksowego zaplanowania podróży różnymi środkami transportu zbiorowego. Do kroków milowych w działalności wyszukiwarki e-podróżnik.pl w 2013 roku należą: wprowadzenie systemu wyszukiwania „od adresu do adresu”, uruchomienie aplikacji mobilnej na urządzenia z systemem operacyjnym Android oraz rozwinięcie sieci punktów stacjonarnej sprzedaży biletów.

e-podróżnik.pl jest jedyną w Polsce wyszukiwarką, która wprowadziła opcję wyszukiwania „od adresu do adresu” (door to door) pomiędzy różnymi miastami. Dzięki temu systemowi pasażerowie mogą zaplanować podróż od wyjścia z domu do dotarcia pod wskazany adres w innym mieście łącząc podróżowanie komunikacją miejską i międzymiastową.

e-podróżnik.pl w 2013 roku udostępnił także bezpłatną i innowacyjną aplikację mobilną do projektowania podróży na system Android. Aplikacja w jednym miejscu gromadzi informacje dotyczące komunikacji miejskiej i międzymiastowej, nawiguje podróż za pomocą komunikatów głosowych, a także prezentuje czytelne mapy. W ciągu tylko 3 tygodni od publikacji, aplikacja e-podróżnik.pl została pobrana przez użytkowników 26 tysięcy razy.

Oprócz sprzedaży biletów online e-podróżnik.pl rozwija także działalność poprzez stacjonarne punkty sprzedaży. W 2013 roku liczba miejsc, w których dostępne były bilety e-podróżnik.pl wyniosła ponad 100 punktów na terenie całego kraju.

Sukces e-podróżnik.pl komentuje Prezes Zarządu Teroplan S.A., Andrzej Soroczyński: „Wszystkie nowe rozwiązania wdrożone przez e-podróżnik.pl w 2013 roku mają spełnić potrzeby pasażerów. Wyszukiwarka e-podróżnik.pl rozpoczęła rewolucję w planowaniu podróży zarówno w Sieci jaki i poza nią. W roku 2014 mamy zamiar kontynuować rozwój naszych usług i z pewnością zaproponujemy pasażerom kolejne innowacje, które sprawią, że podróżowanie będzie jeszcze łatwiejsze.”

e-podróżnik.pl nieustannie rozbudowuje swoją ofertę, a tylko w 2013 roku z wyszukiwarki miesięcznie korzystało 4 miliony użytkowników. W ciągu całego 2013 e-podróżnik.pl odpowiedział na 71 milionów zapytań podróżujących. Obecnie wyszukiwarka udostępnia rozkłady jazdy blisko 600 przewoźników kolejowych i autobusowych oraz rozkłady jazdy komunikacji miejskiej wybranych miast w Polsce: Poznania, Wrocławia, Krakowa, Warszawy, Łodzi, Szczecina, Białegostoku oraz miast Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Łącznie pasażerowie mają do wyboru blisko 500 tys. połączeń komunikacyjnych.

W wyniku dynamicznego rozwoju w latach 2008-2013, właściciel marki e-podróżnik.pl – firma INVENTORS.PL  S.C. z początkiem stycznia 2014 r. została przekształcona w spółkę akcyjną – Teroplan S.A.

 

e-podróżnik.pl to pierwsza w Polsce, kompleksowa wyszukiwarka połączeń kolejowych i autobusowych, a także połączeń komunikacji miejskiej. Właścicielem marki e-podróżnik.pl jest spółka akcyjna Teroplan S.A. (dawniej INVENTORS.PL A. Soroczyński, J. Stuglik, T. Hajnos Spółka Cywilna). Obecnie e-podróżnik.pl udostępnia rozkłady jazdy blisko 600 przewoźników kolejowych i autobusowych, a także rozkłady jazdy komunikacji miejskiej wybranych miast w Polsce: Poznania, Wrocławia, Krakowa, Warszawy, Łodzi, Szczecina, Białegostoku, a także wszystkich miast Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Wkrótce w wyszukiwarce pojawią się rozkłady kolejnych przedsiębiorstw komunikacyjnych. e-podróżnik.pl jako jedyna wyszukiwarka połączeń oferuje innowacyjny sposób wyszukiwania „od adresu do adresu”, poprzez zaznaczenie interesujących lokalizacji w obszarze mapy. Wyszukiwarka dostępna jest także w formie aplikacji na wszystkie urządzenia mobilne wykorzystujące system Android.
e-podróżnik.pl oferuje także stacjonarną sprzedaż biletów w ponad 100 punktach na terenie całego kraju. Misją wyszukiwarki jest ułatwianie wszystkim pasażerom planowania podróży różnymi środkami transportu zbiorowego