Jak wynika z najnowszego badania Pentagon Omnibus przeprowadzonego przez Pentagon Research – Agnieszka Radwańska została uznana z grona sportowców za osobę, która najlepiej promowała Polskę w ciągu 12 miesięcy poprzedzających badanie, czyli od października 2012 r. do października 2013 r.

Najwyżej notowana Polka w historii rankingu WTA otrzymała 44,7 proc. głosów respondentów i wyprzedziła drugiego w rankingu piłkarza Roberta Lewandowskiego. Napastnik reprezentacji Polski zdobył o 2,2 punktów procentowych mniej wskazań respondentów, czyli dokładnie 42,5 proc. głosów.

Trzecią osobą wskazaną przez panelistów została Justyna Kowalczyk (34,5 proc. głosów), natomiast miejsce czwarte zajął kierowca rajdowy Robert Kubica, który otrzymał 27,4 proc. głosów.

„Agnieszka Radwańska, czyli najwyżej notowana Polka w historii rankingu WTA w pełni zasługuje na opinię wyrażoną przez respondentów. Starsza z sióstr Radwańskich w ubiegłym sezonie wystąpiła w 21 turniejach zaliczanych do WTA Tour 2013. Do najważniejszych osiągnięć tenisistki w tamtym sezonie można zaliczyć m.in. półfinał Wimbledonu oraz wygrane turnieje w Auckland, Sydney i Seulu” – komentuje Tomasz Sieniutycz z Pentagon Research.