Alfa Star S.A. zawarła umowę agencyjną z największą firmą z branży turystycznej w Egipcie – Travco Travel Company of Egypt. Współpraca rozpocznie się 1 lutego 2015 r. i potrwa do 31 grudnia 2018 r. Strony nie wykluczają jednak wydłużenia okresu obowiązywania kontraktu.

Umowa pomiędzy Travco Group i Alfa Star pozwoli na zwiększenie atrakcyjności i różnorodności oferty polskiego touroperatora. Na jej mocy Travco pozostanie wyłącznym agentem Alfa Star S.A., obsługującym spółkę i jej klientów na terenie Egiptu, zapewniając jednocześnie dostęp do wysokiej klasy hoteli, atrakcji turystycznych i rozrywek, jak również nowoczesnej floty pojazdów. Dzięki współpracy z Travco Group w ofercie polskiego touroperatora pojawią się też zupełnie nowe kierunki. Oprócz 16 dotychczas proponowanych destynacji, klienci będą mogli teraz odwiedzić także Jordanię, Zjednoczone Emiraty Arabskie oraz Oman. Włączając je do oferty polskie biuro podróży przybliży turystom Bliski Wschód.
„Zależy nam, aby stale umacniać pozycję Alfa Star S.A na polskim rynku oraz rozwijać nasze portfolio. Dlatego podjęliśmy decyzję o połączeniu się z najsilniejszym graczem w Egipcie. Travco Group to dla przede wszystkim solidny partner, oferujący naszym klientom usługi najwyższej jakości. Dzięki współpracy z firmą o tak bogatym doświadczeniu i ugruntowanej pozycji możemy przygotować ofertę w sposób, który odpowiada na dynamicznie zmieniające się potrzeby rynku oraz gwarantuje najwyższy standard oferowanych świadczeń.” – powiedziała Małgorzata Strzylak – Skalińska rzecznik prasowy Alfa Star S.A.
Travco Group to największa w Egipcie firma z branży turystycznej, obsługująca ponad milion turystów rocznie, głównie z Europy Zachodniej. Grupa posiada w swoim portfelu ponad 170 hoteli w Egipcie, Europie i Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ponad 1000 pojazdów obsługujących turystów oraz dysponuje 21 nowoczesnymi statkami turystycznymi pływającymi po Nilu. Jest też stowarzyszona z marką Steigenberger Hotels AG, dzięki czemu na terenie Europy dysponuje 98 wysokiej klasy hotelami. Na Bliskim Wschodzie Grupa jest właścicielem hoteli pod marką Jaz, Iberotel i Sol Y Mar.
Alfa Star jest jednym z pięciu największych polskich touroperatorów. Już od prawie 20 lat cieszy się rosnącym zaufaniem Polaków, organizując wyjazdy wakacyjne m.in. do, Turcji, Tunezji, Izraela, Tajlandii, Bułgarii, Grecji, Portugalii, Hiszpanii i na Wyspy Kanaryjskie. Szczególne miejsce wśród proponowanych przez firmę destynacji zajmuje Egipt.  Dzisiaj w swojej ofercie Alfa Star S.A. ma ponad 700 hoteli, począwszy do trzygwiazdkowych, po hotele ekskluzywne, oferujące najwyższy światowy standard. Posiada również bogatą ofertę wycieczek objazdowych oraz fakultatywnych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu firma zapewnia klientom najlepszy serwis w Polsce oraz za granicą, oferując usługi najwyższej jakości.