Aplikacja mobilna POZNAJCIE KUJAWY prezentuje region, który kojarzy się z mnogością malowniczych jezior, bezkresnych lasów i urodzajnych pól. Już sam Oskar Kolberg nazywał Kujawy krainą mlekiem i miodem płynącą.

– Jest to jednak obszar bogaty nie tylko pod względem przyrodniczym i krajobrazowym, ale też historycznym i kulturowym – opowiada Aneta Hoffman, kierownik biura Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Dorzecza Zgłowiączki. – Tutaj urodził się król Władysław Łokietek, mieszkał generał Władysław Sikorski, a także na Kujawach urodziła się matka Fryderyka Chopina – Tekla Justyna Krzyżanowska – dodaje.
    Przewodnik mobilny POZNAJCIE KUJAWY na smarfony z systemami iOS i Android obejmuje zasięgiem tereny Stowarzyszenia LGD Dorzecza Zgłowiączki, LGD Czarnoziem na Soli oraz LGD Razem dla Powiatu Radziejowskiego (województwo kujawsko-pomorskie). W aplikacji znajdziemy m.in. obszerną bazę godnych odwiedzenia zabytków, rozmaite trasy turystyczne i najważniejsze wydarzenia z regionu. – Przy okazji różnych działań promocyjnych towarzyszyły nam często pytania: jak o tym wszystkim opowiedzieć potencjalnym turystom, jak do nich trafić?  – wyjaśnia Aneta Hoffman. – Wtedy pojawił się pomysł na aplikację mobilną – jest ona ogólnie dostępna, bezpłatna, na bieżąco aktualizowana. Taki przewodnik turystyczny można zawsze mieć ze sobą, w każdym czasie i z każdego miejsca odwiedzić nasz region. – dodaje.
    Dużą pomocą dla turystów jest lokalizacja GPS, dzięki której można nie tylko znaleźć swoją pozycję na mapie, ale też odnaleźć drogę do interesującego nas obiektu. Miejsca w aplikacji, oprócz współrzędnych geograficznych, posiadają także opisy, zdjęcia oraz dane teleadresowe. Ciekawą funkcją jest też planer, gdzie możemy zapisać obiekty i trasy, które chcemy odwiedzić w późniejszym czasie. Zostaną one zapisane w pamięci aplikacji i już nie trzeba się będzie martwić o to, że o czymś zapomnimy – aplikacja zapamięta to za nas. Mobilny przewodnik, opracowany przez Amistad Group w oparciu o autorską technologię Treespot, bazuje na mapach OpenStreetMap i może działać także w trybie offline. Posiada dwie wersje językowe: polską i angielską.

    Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.

    Aplikację mobilną POZNAJCIE KUJAWY można pobrać bezpłatnie w sklepach:
GooglePlay: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.amistad.treespot.poznajciekujawy&hl=pl
AppStore: https://itunes.apple.com/de/app/poznajcie-kujawy/id953402475?mt=8&ign-mpt=uo%3D8