Alfa Star S.A. nawiązała współpracę z największą firmą z branży turystycznej w Egipcie – Travco Group. Dzięki zawartemu listowi intencyjnemu spółka znacznie wzmocni ofertę w kluczowym obszarze swojej działalności, jakim są wyjazdy zorganizowane do Kraju Faraonów oraz wzbogaci ją o zupełnie nowe kierunki.

Korzystając z ogromnej m.in. bazy hotelowej nowego partnera polski touroperator rozwinie portfolio i zapewni sobie możliwość przyciągnięcia większej liczby klientów.
Zgodnie z listem intencyjnym podpisanym dnia 10 grudnia 2014 r. Travco Group stanie się właścicielem pakietu akcji Alfa Star S.A., stanowiącym 30% udziału w kapitale zakładowym tej spółki. W ramach współpracy, egipski partner zostanie też wyłącznym agentem polskiego touroperatora obsługującym jego klientów na terenie Egiptu, Jordanii, Omanu i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Jednocześnie Alfa Star S.A. zyska na wyłączność dostęp do wysokiej klasy hoteli, floty pojazdów przeznaczonych do transportu turystów oraz bogatej oferty wycieczek fakultatywnych.
„Obecnie sukcesywnie realizujemy strategię rozwoju, skoncentrowaną na poszerzaniu naszego portfolio. Chcemy również wzmacniać zaufanie do naszej marki, oferując usługi turystyczne najwyższej jakości. Współpraca z partnerem o tak ugruntowanej pozycji pozwoli nam realizować kluczowe cele i rozwijać swoją działalność.” – powiedział Sylwester Strzylak Prezes Alfa Star S.A.
Travco Group to największa w Egipcie firma z branży turystycznej, obsługująca ponad milion turystów rocznie, głównie z Europy Zachodniej. Grupa posiada w swoim portfelu ponad 170 hoteli w Egipcie, Europie i Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ponad 1000 pojazdów obsługujących turystów oraz dysponuje 21 nowoczesnymi statkami turystycznymi pływającymi po Nilu.
Grupa pozostaje stowarzyszona z marką Steigenberger Hotels AG, dzięki czemu na terenie Europy dysponuje 98 najlepszymi hotelami. Na Bliskim Wschodzie Grupa jest właścicielem hoteli pod marką Jaz, Iberotel i Sol Y Mar.
Alfa Star jest jednym z pięciu największych polskich touroperatorów. Już od prawie 20 lat cieszy się rosnącym zaufaniem Polaków, organizując wyjazdy wakacyjne m.in. do, Turcji, Tunezji, Izraela, Tajlandii, Bułgarii, Grecji, Portugalii, Hiszpanii i na Wyspy Kanaryjskie. Szczególne miejsce wśród proponowanych przez firmę destynacji zajmuje Egipt.  Dzisiaj w swojej ofercie Alfa Star ma ponad 700 hoteli, począwszy do trzygwiazdkowych, po hotele ekskluzywne, oferujące najwyższy światowy standard. Posiada również bogatą ofertę wycieczek objazdowych oraz fakultatywnych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu firma zapewniamy klientom najlepszy serwis w Polsce oraz za granicą, oferując usługi najwyższej jakości.