W naszym najnowszym, wiosenno-letnim wydaniu magazynu All Inclusive w dziale EuroPodróże MONIKA BIEŃ–KÖNIGSMAN (www.hiszpanskiesmaki.es) zabiera nas do pasjonującej, pełnej wspaniałych atrakcji, pachnącej pomarańczami Andaluzji. Poniżej publikujemy początek jej obszernego artykułu. Dziękujemy również za miłą, owocną i profesjonalną współpracę przy powstaniu tego andaluzyjskiego tekstu Oliwa Cazorla, Aceites Cazorla, Spain.info, Hiszpania de Luxe i Meet Hiszpania 2021. Cały tekst o Andaluzji można przeczytać na str. 98–111 najnowszego, wiosenno-letniego numeru magazynu All Inclusive, który dostępny jest pod tym linkiem: https://www.all-inclusive.com.pl/najnowszy-numer/

Pamiętajcie też, że sklep Oliwa Cazorla (www.oliwacazorla.pl) specjalnie dla Czytelników magazynu All Inclusive przygotował 15% rabatu na swoją hiszpańską oliwę extra virgin z kodem „all-in”.

Zapraszamy z całego serca do lektury! MONIKA BIEŃ–KÖNIGSMAN pisze, że flamenco, pyszne jedzenie, aromatyczne wino manzanilla, wyśmienite wzmacniane sherry, doskonałe oliwki i oliwy, zwyczaj wychodzenia na tapas to ważne elementy tutejszego życia. Można je znaleźć w każdym, nawet najmniejszym andaluzyjskim miasteczku. Naprawdę jest z czego wybierać i co kosztować… Czy marzy się nam pobyt nad morzem w spokojnej miejscowości, czy też pragniemy zagłębić się w arabską przeszłość i podziwiać baśniową architekturę, Andaluzja oferuje znacznie więcej wspaniałości, niż znajdziemy w naszych najśmielszych wyobrażeniach.

« Ma wszystko – zapierające dech w piersiach krajobrazy, ośnieżone szczyty górskie, wąskie malownicze drogi wijące się pośród gajów oliwnych i sadów pomarańczowych, Morze Śródziemne i Ocean Atlantycki, widok na Afrykę, zjawiskowe pałace jak z „Baśni z tysiąca i jednej nocy”, doskonałe muzea, przepiękne miasta i miasteczka, jedyne w swoim rodzaju przekąski „tapas”, no i oczywiście słońce przez cały rok. Nie można zatem się dziwić, że przy takiej obfitości wszystkiego coraz więcej osób chce poznać ten niezwykły południowy zakątek Europy. »

Flamenco, dźwięki gitary i kastanietów, gorący temperament, piaszczyste plaże… – słowem to, o czym myślimy, gdy słyszymy słowo Hiszpania lub Andaluzja. A do tego niespotykana nigdzie indziej na naszym kontynencie mieszanka kultur – chrześcijańskiej, islamskiej i żydowskiej. Region tak ciekawy, że dwutygodniowy urlop na południu Półwyspu Iberyjskiego to zdecydowanie za krótko, aby nacieszyć się tym wszystkim, co Andaluzja może nam zaoferować.

Andaluzja (hiszp. Andalucía, z arab. Al-Andalus) stanowi jedną z 17 autonomicznych wspólnot Hiszpanii. To najbardziej zaludniony region tego pięknego iberyjskiego kraju (zamieszkany przez blisko 8,5 mln osób) i drugi pod względem powierzchni po Kastylii i Leonie (zajmuje obszar 87 599 km²). Bez wątpienia należy do najpopularniejszych kierunków wakacyjnych wybieranych przez spragnionych słońca mieszkańców pozostałych rejonów Europy. Słynie ze swoich przepięknych wybrzeży: Costa de la Luz, Costa del Sol, Costa Tropical i Costa de Almería. Skoncentrujemy się jednak tym razem na jej sześciu cudownych miastach – Sewilli, Grenadzie, Kordobie, Maladze, Rondzie i Kadyksie.

Zdjęcie: PATRONATO PROVINCIAL DE TURISMO DE GRANADA