Alto w Żorach będzie nowoczesnym, kompaktowym i przede wszystkim przyjaznym dla Gości hotelem. Atrakcyjna polityka cenowa zostanie połączona z wysoką jakością usług i luksusowym designem, a innowacyjna technologia zapewni Gościom poczucie komfortu i wygody.

– Doświadczenie Gościa to element na który zwrócimy szczególną uwagę. Będziemy otwarci na informację zwrotną, którą uwzględnimy w naszych procesach decyzyjnych. Dlatego pracujemy nad zupełnie inną strategią komunikacji z Gościem. Stawiamy w niej na lekkość, prostotę i funkcjonalność komunikatów, które połączymy z ideą uśmiechu. Chcemy aby Goście przyjeżdżający do Alto nie tylko wypoczęli, ale także dzięki „uśmiechniętemu hotelowi” poczuli się w nim wyjątkowo dobrze – mówi Artur Hajduk Prezes sieci Qubus Hotel.   

Struktura Alto
Ten nowoczesny, 3-kondygnacyjny, „uśmiechnięty” hotel zaproponuje swoim Gościom 54 pokoje i 108 miejsc noclegowych. Dzięki przyjaznym systemom samoobsługowym utrzymana zostanie relacja pomiędzy atrakcyjną ceną a wysokim standardem. Gość zapłaci zatem tylko za to, z czego skorzysta. W nowym obiekcie znajdzie się także oryginalna restauracja i specjalna strefa relaksu z nowinkami technologicznymi. Cały obiekt będzie też przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Dlaczego Żory?
Pomysłodawcy Alto postawili nie tylko na nowy koncept hotelowy, ale także na wykorzystanie potencjału biznesowego mniejszych, polskich miast. Żory zlokalizowane są w biznesowej aglomeracji śląskiej, a rynek usług hotelarskich nie jest tam jeszcze tak bardzo przesycony, jak w dużych miastach, np. w Warszawie czy Krakowie. Dzięki temu Alto stanie się trafną i atrakcyjniejszą cenowo alternatywą dla obiektów i sieci hotelarskich zlokalizowanych w centrach dużych miast.

Kolejne zaplanowane etapy budowy
Projekt architektoniczny wykonała firma Konsorcjum Smart Concept, natomiast wnętrza hotelowe zaprojektowała Katarzyna Miernik-Staszelis z firmy MOIA. W tej chwili rozpoczęto pierwszy etap budowy, jakim jest stan surowy otwarty. Ukończenie tego etapu planowane jest na lipiec. W tym czasie rozpisany zostanie przetarg na wykonanie instalacji sanitarnej, wentylacyjnej i elektrycznej. Kolejną fazą będzie wykończenie wnętrz budynku, m.in. położenie gładzi, tynków, tapet, wykładzin, montaż okien i drzwi, zagospodarowanie terenu zielonego oraz zakończenie prac związanych z elewacją budynku. Planowane zakończenie 2 etapu budowy to wrzesień tego roku. Następnie do października  wyposażane będą pokoje, recepcja i restauracja. Samo otwarcie hotelu planowane jest na przełomie grudnia 2014 i stycznia 2015 roku.