Ukraińskie  Linie Lotnicze (UIA) przeanalizowały wyniki za okres od 1 stycznia do 30 września 2015. Za 9 miesięcy zauważalny jest trend zwyżkowy z działalnosci podstawowej Spółki.

 

W badanym okresie przychody Spółki UIA wzrosły o 1%, zaś koszty spadły o 13%. Zysk operacyjny wyniósł 12,54 mln USD, w porównaniu do straty w wysokości 55,57 mln USD w 2014.

W okresie styczeń-wrzesień 2015 UIA wykonały 31081 regularnych rejsów przewożąc 3611352 pasażerów. Liczby te oznaczają wzrost w stosunku do analogicznego okresu 2014 odpowiednio o 2% i 26%. Średni load factor wzrósł o 12,66% zaś średnie ceny biletów spadły o 16%.

Przewoźnik uruchomił 19 regularnych nowych połączeń, zarówno krajowych jak i międzynarodowych:

–        Kijów – Pekin

–        Kijów – Mińsk

–        Kijów – Saloniki

–        Kijów – Amman

–        Kijów – Kutaisi

–        Kijów – Ryga

–        Kijów – Zaporoże

–        Lwów – Odessa

–        Lwów – Madryt

–        Lwów – Bolonia

–        Lwów – Rzym

–        Lwów – Tel Awiv

–        Odessa – Moskwa

–        Odessa – St. Petersburg

–        Odessa – Wilno

–        Odessa – Charków

–        Odessa – Lwów

–        Charków – Batumi

–        Charków – Tel Aviv

Pomimo istotnego spadku siły nabywczej ukraińskich konsumentów Ukraińskie Linie Lotnicze czynią nieustanne wysiłki by zachęcić pasażerów do podróżowania samolotem wciąż rozwijając siatkę połączeń na Ukrainie i na trasach międzynarodowych. Wyniki za styczeń-wrzesień 2015 pozwalają na otwarcie nowych połączeń lub zwiększenie częstotliwoci na już istniejących, a także utrzymanie letniego rozkładu lotów z ukraińskich miast w sezonie zimowym 2015/2016. Wyniki Spółki UIA wyraźnie pokazują, że przewoźnik konsekwentnie czyni postępy i rozwija się. 

Więcej informacji na stronie: www.flyuia.com