Pobyt w sanatorium uzdrowiskowym pozwala wypocząć oraz zregenerować siły. Na organizowany w ramach NFZ wyjazd trzeba czasem jednak poczekać od roku do nawet 2 lat. Aby skrócić czas oczekiwania warto wziąć sprawy w swoje ręce i samodzielnie zorganizować wyprawę do uzdrowiska.

 

Warszawa, 4 luty 2014 By skorzystać z dobrodziejstw natury wcale nie trzeba wyruszać w dalekie strony. Idealny mikroklimat znajdziemy bowiem nad polskim morzem oraz u naszych południowych sąsiadów. Serwis Casamundo.pl, który w swojej ofercie ma wiele obiektów w znanych miejscowościach uzdrowiskowych w całej Europie podpowiada, gdzie warto pojechać, aby skorzystać z dobroczynnych właściwości przyrody.

 

Terapia jodem

Jednym z najpopularniejszych ośrodków uzdrowiskowych w Polsce jest Kołobrzeg. Morze oraz szeroki pasm wydm gwarantują wielostronne i pozytywne oddziaływanie na nasz organizm. Dodatkowo powietrze nad polskim morzem zawiera aktywne jodki i mikroelementy, dzięki którym działa leczniczo na górne drogi oddechowe. Kołobrzeg ma niezwykły urok i doskonale prezentuje się o każdej porze roku. Aby wypocząć i skorzystać z dobroczynnych właściwości jodu wystarczy wyjechać na kilka dni i w ramach aktywności oddać się nadmorskim spacerom. To sprawi, że wrócimy wypoczęci i zrelaksowani. Wypoczywający w Kołobrzegu mogą zamieszkać w jednym z przestronnych apartamentów dostępnych na Casamundo.pl

 

Górskie powietrze w zasięgu ręki

Niezwykłe okoliczności przyrody znajdziemy również na Słowacji oraz w Czechach. Wiele atrakcji oferuje np. słowacka miejscowość Liptowski Mikulasz (Liptovský Mikuláš) usytuowana w pobliżu jeziora Liptovky. W miesiącach letnich turyści mogą korzystać z dobrodziejstw licznych wód termalnych, które znajdują się nieopodal miejscowości. Z kolei osoby wypoczywające zimą mogą udać się  do sąsiedzkiej Jasny, gdzie znajdą idealne warunki do uprawiania sportów zimowych.  To, co wyróżnia Liptowski Mikulasz to przede wszystkim piękna przyroda i spokój. Turyści, którzy planują podróż na Słowację mogą zatrzymać się w jednym z klimatycznych, drewnianych domków.

Doskonałe warunki do wypoczynku i regeneracji znajdziemy również w czeskich Morawach. To właśnie tam znajduje się uzdrowisko Luhačovice słynące z licznych źródeł mineralnych. Najbardziej znaną wodą mineralną regionu jest „Vincentka”, która jest wykorzystywana w leczeniu górnych dróg oddechowych, przy schorzeniach strun głosowych, a także w zaburzeniach przemiany materii i zaburzeniach trawienia. Poza tym Luhačovice słyną z pięknej przyrody oraz z unikalnej architektury uzdrowiskowej. Usługi lecznicze uzupełnione są również bogatą ofertą kulturalną. Oprócz tego lasy i malownicza okolica stwarzają idealne warunki dla krótkich spacerów, jak i dłuższych wypraw po dobrze oznaczonych szlakach turystycznych. Doskonałą bazą wypadową będzie górski domek położony w cichej i spokojnej okolicy.  

 

Błotna kuracja na Węgrzech

Najsłynniejszy ośrodek uzdrowiskowy na Węgrzech znajduje się w miejscowości Heviz (Hévíz). To właśnie tam znajduje się największe na świecie jezioro termalne. Latem temperatura wody osiąga 30-35°C, a zimą nie spada poniżej 22°C. Dodatkowo jezioro jest otoczone rezerwatem leśnym. Woda termalna posiada zbawienne właściwości dla osób, które mają problemy z aparatem ruchu. Poza tym kąpiel w jeziorze odpręża i pozwala się zrelaksować. Osoby, które wybierają się do Heviz mogą zamieszkać  w jednym z luksusowych obiektów dostępnych na Casamundo.pl. Apartamenty wyposażone są w saunę, strefę fitness i urządzenia do hydromasażu. To wszystko sprawi, że z urlopu wrócimy zrelaksowani i wypoczęci.

Przedłużająca się zima sprawia, że często jesteśmy apatyczni i przemęczeni. By odzyskać siły wystarczy wyjechać na kilka dni do uzdrowiska i skorzystać z dobrodziejstw przyrody.