Holenderski przewoźnik rozszerza swoją siatkę połączeń na Półwyspie Iberyjskim, Apenińskim i na Bałkanach

 

Warszawa, 26 lutego 2014 r. – Trzy popularne kierunki wakacyjne, pojawią się w letnim rozkładzie KLM, i dostępne będą już od drugiej połowy maja br.  Bilbao, Zagrzeb i Turyn wzmocnią siatkę połączeń holenderskiego przewoźnika w Hiszpanii, Włoszech i Chorwacji. Nowe połączenia lotnicze realizować będzie należąca do KLM regionalna linia KLM Cityhopper. Letnie trasy dostępne będą do 25 października br.

 

Bilbao jest trzecim, po Barcelonie i Madrycie miastem w Hiszpanii, do którego już od 26 maja br.,. będą latały samoloty KLM. Bilbao, położone w północnej części Hiszpanii, jest największą metropolią w tej części kraju. Miasto słynie z wyśmienitej kuchni i architektonicznych arcydzieł. Bilbao Guggenheim Museum (muzeum sztuki współczesnej) uznawane jest za jeden z najpiękniejszych budynków XX wieku. Konstrukcja o falistych i płynnych formach została wykonana z blachy tytanowej i szkła. Nową trasę będą obsługiwały samoloty Embraer 190, z pokład 100 miejscami na pokładzie. Loty do Bilbao będą realizowane codziennie oprócz wtorków i czwartków.

W tym samym dniu zostanie uruchomione również połączenie Amsterdam–Turyn. Stolica Piemontu jest szóstym kierunkiem KLM na terenie Włoch, po Rzymie, Mediolanie, Florencji, Bolonii i Wenecji. Włochy są czwartym najważniejszym rynkiem dla linii Air France i KLM w Europie. Połączenie z Turynem wraca na mapę połączeń KLM po dziesięciu latach przerwy. Turyn jest niezwykle popularnym miastem zarówno wśród turystów, jak i biznesmenów. Większość osób kojarzy miasto z dwoma znanymi klubami piłkarskimi: Juventus i Torino FC, które mają tu swoją siedzibę. Położony jest w północno-zachodnich Włoszech, blisko Alp i granicy z Francją. Ta niezwykle urokliwa metropolia z bogatą historią, w 2006 roku była gospodarzem Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Turyn uznawany jest także za stolicę włoskiego przemysłu samochodowego, gdzie m.in. zlokalizowany jest dobrze znany w Polsce koncern FIAT. Nowe połączenie Amsterdam–Turyn będzie obsługiwane w kooperacji z przewoźnikiem Alitalia. Samoloty Fokker 70, z 74 miejscami na pokładzie, będą latały na nowej trasie dwa razy dziennie.

Od 27 maja br. do stolicy Chorwacji, tak chętnie odwiedzanej przez Polaków, będą realizowane 4 loty KLM tygodniowo (wtorki, czwartki, soboty i niedziele). Zagrzeb położony jest na północnym brzegu rzeki Sawy, u podnóża pasma gór Medvednica. Największa metropolia Chorwacji ma długą historię sięgającą Cesarstwa Rzymskiego. Miasto zachwyca zarówno nowoczesną architekturą, jak i budynkami oraz parkami nawiązującymi do czasów Austro-Węgier. Na bałkańskiej trasie będą latały maszyny typu Fokker 70, z 74 miejscami na pokładzie.

Wszystkie przesiadki KLM odbywają się w Amsterdamie w porcie bazowym Schiphol – okrzykniętym w 2013 roku najlepszym lotniskiem w Europie. Z Warszawy do Amsterdamu realizowane są trzy rejsy dziennie. Port lotniczy w Amsterdamie odwiedza rocznie około 51 milionów pasażerów. Jest to drugie na świecie lotnisko pod kątem obsługiwanych pasażerów. Pasażerowie na lotnisku Schiphol  mają zapewniony wygodny transfer do ponad 160 miast na całym świecie.

 

Bilety KLM można już rezerwować na stronie internetowej www.klm.pl za pośrednictwem call center tel.: 22 55 66 444 oraz w biurach podróży na terenie całej Polski.