Szanowni Państwo,

W grudniu zapraszamy do Czech na jarmarki bożonarodzeniowe, które odbywają się nie tylko w miastach, lecz także na dziedzińcach zamków i pałaców czy w skansenach. Zakupimy tu oryginalne prezenty świąteczne, spróbujemy miejscowych smakołyków i poczujemy magiczną atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Polecamy zapoznanie się z nowościami w czeskich ośrodkach narciarskich, które zainwestowały w infrastrukturę przed nadchodzącym sezonem zimowym setki milionów koron. Proponujemy wycieczkę do zamków i pałaców czynnych także w sezonie zimowym oraz do podziwiania niezwykłych czeskich szopek betlejemskich, których tradycje wykonywania sięgają XVI wieku. Życzymy przyjemnego spędzenia okresu przedświątecznego oraz radosnych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia!

 

Czeskie szopki betlejemskie

Czeskie szopki betlejemskie są znane na całym świecie. Tutejsze tradycje ich wykonywania sięgają XVI wieku i są nadal żywe.

czytać dalej

 

Magiczne jarmarki bożonarodzeniowe

Na ulicach słychać dźwięki kolęd, na placach lśnią gwiazdy betlejemskie, a pod nogami skrzypi świeży śnieg. Zewsząd roznosi się zapach choinek i grzanego wina. To Boże Narodzenie w Czechach. Przyjedź do Czech, aby poczuć tę bajkową atmosferę. J..

czytać dalej

 

Pałace i zamki zapraszają także zimą

Polecamy je szczególnie odwiedzić podczas jarmarków adwentowych, na których można spróbować typowych potraw kuchni regionalnej, świątecznych smakołyków i zakupić oryginalne prezenty.
czytać dalej