Romantyczna kolacja, bukiet czerwonych róż i serduszka – tak większości z nas kojarzą się Walentynki. Nuda. Są lepsze, bardziej wyszukane sposoby na uczczenie Dnia Zakochanych, dzięki którym pozostanie on w naszej pamięci na długo. CASAMUNDO, internetowy serwis specjalizujący się w wynajmie apartamentów i domów wakacyjnych, podpowiada gdzie warto pojechać, aby spędzić niebanalne Walentynki.  


Powietrzny spacer nad wiecznym miastem

Bez wątpienia Rzym jest jednym z najbardziej romantycznych miast w Europie. Klimatyczne budowle, kręte uliczki, pyszne jedzenie i cudowna atmosfera – to tylko niektóre z atutów wiecznego miasta. Oryginalnym pomysłem na spędzenie Walentynek z pewnością będzie skok ze spadochronem. Zakochani mogą wybrać się na przejażdżkę i zaledwie 15 km od centrum miasta skoczyć w tandemie ze spadochronu. Ceny za skok zaczynają się już od 175 euro. Jest też możliwość zamówienia skoku z opcją filmowania i robienia zdjęć, które pozwolą utrwalić szalony wyczyn. Skoki odbywają się z wysokości 4000 metrów, gdzie można podziwiać architekturę i piękno Rzymu. Skok ze spadochronu wymaga nie lada odwagi i odrobiny szaleństwa. Jeżeli jednak partner lub partnerka nie boją się wyzwań, wówczas prezent na pewno sprawi im dużo frajdy.

Zakochani mogą zatrzymać się w przestronnym apartamencie w centrum Rzymu. Z mieszkania jest zaledwie 800 metrów do słynnych hiszpańskich schodów, a w odległości niecałych 3 km znajduje się Koloseum oraz Watykan.

Dowiedz się więcej o obiekcie 2081406

 

Copyright Interhome


Skok na głęboką wodę

Dubrovnik jest jednym z najchętniej odwiedzanych miast południowej Dalmacji. Miasto portowe charakteryzuje się średniowiecznymi budowlami, słoneczną pogodą i pysznym jedzeniem. Na turystach największe wrażenie robi Stare Miasto. Całe zabytkowe centrum miasta otoczone jest średniowiecznymi murami obronnymi, dając wrażenie świetnie chronionej osady z zamierzchłych czasów. Starówka Dubrovnika została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Klimat i urok Dubrovnika przyciąga do miasta zakochanych z różnych zakątków Europy. Osoby szukające mocnych wrażeń mogą skoczyć na bungee ze słynnego mostu Dubrovnik. Most Franja Tudmana łączy ze sobą brzegi zatoki Rijeki dubrovačkiej. Z mostu rozpościera się również wspaniały widok na okolicę. Zakochani mogą skoczyć z 50 metrów i uczcić ten moment pamiątkowym zdjęciem. Dzięki temu, pary przywiozą z podróży nie tylko piękne zdjęcia i pamiątki, ale także wrażenia, do których często będą wracać.

Osoby planujące wyjazd do Dubrovnika mogą zatrzymać się w przestronnym i gustownie urządzonym apartamencie w centrum miasta. Z mieszkania do zabytkowych części miasta jest zaledwie kilkaset metrów.      

Dowiedz się więcej o obiekcie 381406

Copyright Interhome


Randka w podziemiach

Ciekawa architektura, prawie 30 kąpielisk, w których można się zrelaksować i przyjemnie spędzić czas, a także wyrazista i pikantna kuchnia – to tylko niektóre walory stolicy Węgier.

Spędzając Walentynki w Budapeszcie warto się trochę wysilić i zamiast wizyty w termach lub romantycznej kolacji, zabrać swoją ukochaną do podziemi. Jaskinia Pál-völgyi jest najdłuższą jaskinią na Węgrzech, łączna długość korytarzy podziemnych wynosi aż 29 km. Jaskinia jest częścią Parku Narodowego Duna-Ipoly.  Wejście do niej znajduje się nieopodal centrum miasta i zakochani w kilka chwil mogą się przenieść do podziemnego świata. Wyzwaniem z pewnością będą przejścia przez kręte korytarze, pionowe wejście po 7-metrowej drabinie i inne przeszkody, które zwiedzający napotkają na trasie. Jednak piękne formy, unikalne stalagmity i inne nacieki skalne zrekompensują poniesiony wysiłek. W jaskini jest możliwość robienia zdjęć. Jest to jednak duże wyzwanie dla fotografów-amatorów. Tempo zwiedzania raczej nie pozwoli na rozstawienie statywu, czy dokładnie ustawienie aparatu w każdej z komnat.

Pary planujące walentynkową wyprawę do Węgier mogą zatrzymać się w przytulnym apartamencie w centrum miasta. Mieszkanie jest bardzo dobrze skomunikowane, do najbliższej stacji metra jest zaledwie 100 metrów.

Dowiedz się więcej o obiekcie 518062

Nie wszyscy lubią spędzać Walentynki w standardowy, komercyjny sposób.        W tym roku Walentynki przypadają w weekend, więc warto zorganizować wyjazd do znanego europejskiego miasta. Połączenie wycieczki i wspólnego szalonego wyczynu zapewni zakochanym potężną dawkę wrażeń, które zostaną w pamięci na długo.