1500 dodatkowych miejsc

Świąteczna wizyta u rodziny za Atlantykiem? Przyjaciele z USA  na Wigilii w Polsce?  Może Święta na nowojorskim Times Square lub SkyDeck w Chicago?  Dzięki Polskim Liniom Lotniczym LOT to jeszcze łatwiejsze. Przewoźnik uruchomił właśnie trzy dodatkowe loty Dreamlinerem na trasie Warszawa-Stany Zjednoczone.

 

Pierwszy z dodatkowych lotów Dreamlinerem odlatuje z Warszawy do Nowego Jorku 19 grudnia o godz. 17:00. Na lotnisku JFK ląduje o godz. 20:30 czasu lokalnego. W rejs powrotny udaje się tego samego dnia o godz. 22:40, by wylądować w Warszawie następnego dnia o 13:00.

Z kolei 21 grudnia o godz. 12:15 startuje dodatkowy lot do Chicago. Dreamliner LOT-u ląduje tam o 15:15 czasu lokalnego. Do Polski wraca o godz. 17:25, a  pasażerowie będą w Warszawie o 9:20 następnego dnia.

LOT trzeci z zaplanowanych rejsów wykona 22 grudnia do Nowego Jorku. Boeing 787 polskiego przewoźnika odlatuje z Warszawy o 13:00, a do JFK dotrze o 16:30 czasu lokalnego. Rejs powrotny startuje o 18:40, a w stolicy będzie o 9:00 następnego dnia.

Zauważyliśmy zwiększone zapotrzebowanie na loty w tym okresie. Pasażerowie chętnie latają Dreamlinerem, wysokie wskaźniki wypełnienia pokazują, że samolot cieszy się niesłabnącą popularnością.  Jednocześnie Święta to szczególny czas, dlatego LOT ułatwia pasażerom podróżowanie po świecie. Zależy nam, by jak najwięcej osób spędziło ten czas z Bliskimi, czy po prostu wypoczywając. Specjalnie w okresie przedświątecznym oferujemy naszym podróżnym trzy dodatkowe loty. To łącznie ponad 1500 dodatkowych miejsc na trasie pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi – mówi Barbara Pijanowska-Kuras, rzecznik prasowy PLL LOT S.A.

LOT w okresie świątecznym wykonuje codzienne rejsy do Nowego Jorku i Chicago oraz do Toronto, a w pozostałych miesiącach sezonu zimowego: 5 razy w tygodniu do Chicago/Nowego Jorku, a 4 razy w tygodniu do Toronto.

Bilety można kupić na lot.com, korzystając z mobilnej aplikacji na smartfony i tablety oraz w biurach podróży, biurach własnych i Call Center LOT-u. Całkowita cena biletu zakupionego na lot.com na bezpośredni rejs w obie strony uwzględnia wysokość taryfy, podatki, opłaty lotniskowe oraz wszelkie dopłaty.

 

Polskie Linie Lotnicze LOT to jedna z najstarszych linii lotniczych na świecie. Od 1929 roku PLL LOT łączą Polskę ze światem. Obecnie samoloty w barwach LOT-u latają do blisko 60 miast w Europie, Ameryce Północnej, na Bliski Wschód oraz w Azji. Wśród pilotów LOT-u są mistrzowie Europy i świata we wszystkich dyscyplinach sportów lotniczych. Od 2003 roku LOT należy do sojuszu Star Alliance, którego członkowie oferują obecnie ponad 21,900 rejsów dziennie do 1.328 portów lotniczych w 195 krajach.