Leczniczy, podalpejski klimat, źródła mineralne, borowiny, strefa aktywnej turystyki i festiwale muzyczne – to największe skarby kryjące się w Dusznikach-Zdroju. Miasto postawiło na nowoczesną interaktywną promocję swoich atrakcji w oparciu o technologie mobilne.

Duszniki City Walk – polsko-czeski audioprzewodnik jest bezpłatną aplikacją przeznaczoną na smartfony i tablety pracujące w oparciu o systemy iOS, Android i Windows Phone. Po jej uruchomieniu wbudowany w urządzenie moduł GPS, zlokalizuje nas na terenie miasta i poprowadzi do jego 20 największych atrakcji. W przewodniku mobilnym znajdują się również ślady GPS okolicznych szlaków turystycznych oraz aktualny kalendarz imprez kulturalnych. Aplikację mobilną, bazującą na autorskiej technologii Treespot, wyprodukowała firma Amistad Group na zlecenie Urzędu Miejskiego w Dusznikach-Zdroju.

Duszniki-Zdrój chcą pokazać się jako miasto z historią i bogatą tradycją – zabytkowy rynek z kamieniczkami noszącymi ślady różnych epok, Muzeum Papiernictwa, kościół parafialny pw. Św. Piotra i Pawła ze wspaniałą i rzadko spotykaną amboną w kształcie wieloryba, Klasztor Franciszkanów, Dworek Fryderyka Chopina czy kolorowa fontanna. Te i wiele innych atrakcji miasta i okolic poznamy dzięki mobilnemu audio-przewodnikowi. A Miasto Duszniki-Zdrój i okolice pięknie prezentują się także w zimowej aurze!

 

Aplikację mobilną można pobrać w sklepach:

GooglePlay:

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.treespot.dusznikizdroj

 

Windows Phone:

http://www.windowsphone.com/pl-pl/store/app/duszniki-city-walk/541286c9-5f20-4f57-852e-34a35d18cca2

 

Apple App Store:

https://itunes.apple.com/us/app/duszniki-city-walk/id736620154?l=pl&ls=1&mt=8

 

Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://www.citywalk.duszniki.pl