14 i 15  grudnia 2013 rodacy opanują stoki w Tatrzańskiej Łomnicy. Polskie otwarcie sezonu na Słowacji przyciągnie amatorów białego szaleństwa, na których będą czekać liczne atrakcje: zawody slalomowe z nagrodami, test sprawnościowy Blink, a także animacje dla rodzin z dziećmi. Nad oprawą muzyczną będzie czuwał  DJ Flor, znany z imprez klubowych w całej Polsce.

 

Już w najbliższy weekend najbardziej malowniczy ośrodek zimowy w słowackich Tatrach oficjalnie otwiera swe podwoje dla narciarzy i snowboardzistów. To, co ucieszy wszystkich uczestników imprezy, to przede wszystkim możliwość uczestniczenia w inauguracji nowej, 15-osobowej gondoli produkcji Doppelmayr, która zastąpi wysłużoną 4-osobową kolejkę. Nowa kolejka  zwiększy zdolność przewozową do 2400 osób na godzinę i skróci czas jazdy do 7 minut. Kolejka będzie pokonywać  597-metrowe przewyższenie i zostanie wyposażona w 37 nowoczesne wagoniki, identyczne z tymi oddanymi w zeszłym roku w Jasnej od strony południowej Chopoka. Co najważniejsze – będą one odporne na wiatr, co z pewnością usprawni funkcjonowanie całego ośrodka.

Organizatorzy imprezy zapewniają w programie m.in.:

– namiot z symulatorami sportów zimowych,

– zawody slalomowe dla chętnych (narty, snowboard),

– wyścigi na nartach wieloosobowych,

– test sprawnościowy Blink,

– śnieżną fotobudkę, w której będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Tatrzańskiej Łomnicy

– „atak” na Bałwana – impreza dla całych rodzin.

Imprezę poprowadzi znany polski moderator Robert Jarek oraz  DJ Flor, którego muzyka będzie rozgrzewać uczestników do świetnej zabawy. Warto podkreślić, że wszystkie atrakcje będą dostępne za darmo, dla wszystkich uczestników imprezy. „Stoki, trasy i całą ofertę w Tatrzańskiej Łomnicy kierujemy w głównej mierze do rodzin – mówi Juraj Chovaňák z Tatry Mountain Resorts. – Największą popularnością w ośrodku cieszą się dwie nowoczesne kolejki linowe: 6-osobowa kanapa z pomarańczowymi osłonami i podgrzewanymi siedzeniami oraz 8-osobowa kanapa z niebieskimi osłonami i specjalnym systemem bezpieczeństwa Kids-stop. Dzięki niemu rodzice mogą być spokojni, nawet jeśli ich pociechy lubią się wiercić. Potocznie mówimy, że Tatrzańska Łomnica to rodzinne stoki. Oczywiście ci, którzy jeszcze nie potrafią jeździć na nartach, mogą skorzystać z Maxiland Skischool i pod okiem doświadczonych instruktorów nauczyć się szusować na nartach”.

Tatrzańska Łomnica znajdująca się tylko 30 km od przejścia granicznego na Łysej Polsanie to nie tylko znana i nowoczesna stacja narciarska, ale także najpiękniejszy z tatrzańskich kurortów. Nad miasteczkiem rozpościera się majestatyczny Łomnicki Szczyt (2634 m n.p.m.), na który dostać się można spektakularnie poprowadzoną kolejką linową – ostatni etap prowadzi bez żadnych podpór nad kilkusetmetrową przepaścią. Ze szczytu rozpościera się przepiękna panorama na polskie i słowackie Tatry – widać stąd wszystkie najważniejsze szczyty. „Tatrzańska Łomnica to idealne miejsce, żeby nauczyć się jeździć, ale są też trasy dla średnio zaawansowanych i trudne, jak Łomnickie Siodło – mówi instruktor szkoły Fun School z Podstolic, Marcin Dziurny. – Każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego”. 

Całość imprezy na żywo będzie prezentowana w RMF FM. Przez weekend w godzinach 10-16 Daniel Dyk wraz z ekipą radiową będą na żywo nadawać z Tatrzańskiej Łomnicy i rozdawać nagrody w postaci karnetów i weekendowego wyjazdu rodzinnego do hotelu Grand Praha**** – najbardziej luksusowego w całym kurorcie, będącego jednym z symboli  miasteczka (www.grandpraha.sk).

Więcej informacji: gotatry.sk, www.nartyslowacja.pl.

Informacja o ośrodku: www.vt.sk.