Dziś w dzienniku Rzeczpospolita opublikowany został ranking biur podróży, w którym Ecco Holiday uzyskało drugi najwyższy rating AA+, ex aequo z trzema innymi organizatorami. Wyniki finansowe za rok ubiegły, obejmujące zysk netto i kapitały własne, uplasowały biuro na podium z największymi touroperatorami, ale to Ecco Holiday osiągnęło w tej trójce najwyższy rating.

Kiedyś jeden z większych czarterowych organizatorów, dziś biuro oferujące wyjazdy niemal w każde miejsce na ziemi i jedna z najbardziej stabilnych finansowo firm turystycznych w Polsce.
Pierwsze miejsce w rankingu zajęło Interhome, biuro zajmujące się wynajmowaniem wakacyjnych mieszkań. Organizatorzy, którzy znaleźli się na drugim miejscu, wszyscy związani są z egzotyką, uznaną za najbardziej stabilny sektorem turystyki wyjazdowej. Ecco Holiday jest jedynym biurem w tej grupie, które oprócz kierunków egzotycznych, oferuje wyjazdy do popularnych czarterowych miejsc wakacyjnych. Pierwotnie firma zajmowała się wyłącznie masową turystyką, ale po kryzysie w branży w 2012 roku, zmieniła model działalności. Dywersyfikacja produktowa i poszerzenie działalności biura o turystykę egzotyczną i biznesową, znacznie polepszyły sytuację finansową spółki. Dzięki temu Ecco Holiday poprawiło w ciągu roku rating z AA do AA+.
– Naszym celem jest bycie organizatorem turystyki w dosłownym tego słowa znaczeniu. – mówi Karolina Warzybok – Wietecha, Członek Zarządu Ecco Holiday – Już 2 lata temu odeszliśmy od „produkowania” masowej turystyki czarterowej i dziś mamy tego wymierne efekty. Oczywiście nie odcinamy się zupełnie do czarterowania samolotów, bo w dalszym ciągu jest spora grupa klientów na ten typ wyjazdów i są kierunki, na które nie dostaniemy się w żaden inny sposób. Ale tam, gdzie jest to możliwe, zamieniamy czartery na tanie linie. Pozwoliło nam to znacznie poszerzyć ofertę o nowe kierunki, opracować programy różnorodne czasowo i dać klientowi pełen pakiet, wliczając przelot, zakwaterowanie, transfery i ubezpieczenie. Z zadowoleniem obserwujemy, jak agenci przekonują się do tego typu wyjazdów i nie mają już obaw przed ofertami na potwierdzenie. Przez ten czas nauczyliśmy się podążać za dynamicznie zmieniającą się ofertą low costów i obecnie realizujemy ok. 90% wszystkich zapytań. Udział produktu RQ i czarterowego w całkowitej sprzedaży jest obecnie porównywalny. Ten efekt pomogła nam na pewno osiągnąć dobra renoma egzotycznej marki Ecco Travel, gdzie cały produkt realizowany jest na potwierdzenie. Egzotyka w ogóle jest wdzięczniejszym tematem, ale nie chcemy zawężać działalności tylko do kierunków „łatwiejszych” w obsłudze czy bardziej rentownych. Mamy 12 lat doświadczenia, komfortową sytuację finansową i ambicje bycia organizatorem z różnorodnym produktem, z jednym tylko ograniczeniem – wyobraźnią naszych klientów.                                

W sezonie 2014 biuro oferuje wakacje czarterowe w Bułgarii, Turcji, na Krecie i Rodos. Tanimi liniami firma operuje na takich kierunkach jak Malta, Cypr, Kos, Kreta – Chania, Majorka, Costa Brava, Costa Blanca, Costa del Sol i Sardynia. Liniami rejsowymi obsługiwane są przeloty do Chorwacji i na Maderę oraz wszystkie kierunki egzotyczne sprzedawane pod marką Ecco Travel, m.in. Chiny, Japonia, Kuba, Dominikana, Meksyk, Indie, Zjednoczone Emiraty Arabskie.