Członkowie OSAT-u potwierdzą, że egipskie kurorty są bezpieczne dla polskich turystów

Prawie 80 członków Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Agentów Turystycznych (OSAT) weźmie udział w study tour do Hurghady i Marsa Alam w dniach 9-16 maja. Podczas wyjazdu przedstawiciele polskiej branży turystycznej oraz mediów, będą mogli przekonać się, że egipskie kurorty są bezpieczne dla odwiedzających. Organizatorem wydarzenia jest Biuro ds. Turystyki Ambasady Egiptu oraz Sunshine Holiday.

Egipt to jeden z najczęściej wybieranych przez Polaków kierunków wakacyjnych. Ostatnie wydarzenia zmierzające do demokratyzacji tego kraju sprawiły jednak, że turyści coraz częściej pytają o bezpieczeństwo tamtejszych kurortów. Aby przekonać Polaków, że mogą spokojnie podróżować i wypoczywać w Kraju Faraonów, Biuro ds. Turystyki Ambasady Egiptu we współpracy z Sunshine Holiday zorganizowało wyjazd do Hurghady i Marsa Alam dla 80 członków Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Agentów Turystycznych (OSAT) oraz dziennikarzy. Uczestnicy study tour, którzy na miejscu będą gośćmi sieci hoteli Sunrise, będą mogli na własne oczy sprawdzić jak wysokie standardy bezpieczeństwa spełnia infrastruktura turystyczna w egipskich kurortach. Udadzą się m.in. do Marsa Alam – jednego z najatrakcyjniejszych kurortów położonych nad Morzem Czerwonym, jednak wciąż mało popularnego wśród polskich turystów. Dyrektor Biura ds. Turystyki Ambasady Egiptu w Warszawie – Ahmed Sobhi  jest przekonany, że miasto to posiada wszelkie predyspozycje by stać się jedną z najchętniej wybieranych destynacji wakacyjnych w naszym kraju.

„Po raz kolejny zaprosiliśmy przedstawicieli polskiej branży turystycznej oraz mediów, aby osobiście przekonali się, że egipskie kurorty są bezpieczne i gotowe na przyjazd gości. Mamy nadzieję, że członkowie OSAT oraz dziennikarze rzetelnie przekażą tą informację polskim turystom. Chcielibyśmy również, aby majowy study tour przyczynił się do wzrostu zainteresowania wyjazdami do Marsa Alam. Jest to jeden z najpiękniejszych kurortów w Egipcie z doskonałą infrastrukturą turystyczną. Naprawdę warto go odwiedzić.”  – mówi Ahmed Sobhi, Dyrektor Biura ds. Turystyki Ambasady Egiptu.
Marsa Alam jest pełnym uroku miastem położonym między pustynią a Morzem Czerwonym. Dzięki panującemu tu ciepłemu klimatowi przyciąga ono turystów zarówno latem, jak i zimą. Doskonale bawić będą się tu fani sporów wodnych, ponieważ Marsa Alam to znany na całym świecie ośrodek kitesurfingowy i winsurfingowy. Co więcej nienaruszone rafy koralowe i szerokie spektrum gatunków fauny morskiej rozwinięte w tej części wybrzeża przyciągają zarówno doświadczonych, jak i początkujących miłośników nurkowania. Kurort ten jest także wspaniałym punktem wypadowym na safari w dzikie rejony Kraju Faraonów. W Marsa Alam turyści znajdą wszelkie rodzaje zakwaterowania, od luksusowych hoteli po eko-domki, zainspirowane beduińskim stylem życia. W kurorcie znajduje się również Centrum Konferencyjne, będące największym tego typu ośrodkiem na całym wybrzeżu Morza Czerwonego.