Prawdziwa gratka dla miłośników mistycznej muzyki! W dniach 20-22 września w tureckim mieście Konya odbędzie się Festiwal Muzyki Mistycznej

 

Już od 14 lat w festiwalu biorą udział wykonawcy muzyki mistycznej z całego świata. Celem twórców tego wydarzenia jest przedstawienie nieznanych tradycji muzyki mistycznej na świecie, a także zapewnienie komunikacji między religiami i kulturami, poprzez muzykę mistyczną, czyli tego aspektu wiary, który jest wspólny dla wszystkich religii.

 

Miejsce wydarzenia

 

Konya znajduje się w samym sercu Anatolii, znanej również jako Azja Mniejsza, w centralnej Turcji. Jest to miejsce jednej z najwcześniejszych osad na ziemi. Różnorodne kulturowe i historyczne wpływy spowodowały, że miasto to stanowi swego rodzaju skansen kulturowy. Konya została miastem światowej sławy z powodu Mevlâny Celâleddina Rûmîego uznanego poety, który żył i zmarł w tym mieście. Festiwal stara się upamiętniać Mevlanę w najlepszy możliwy sposób, w zgodzie z jego czystą, bezgraniczną miłością do ludzi bez uprzedzeń i nie przywiązując wagi do tego kim są.

 

Więcej informacji o festiwalu na stronie: 

http://www.kulturportali.gov.tr/turkiye/konya/e…