Po raz kolejny Gdańsk i Region były widoczne podczas międzynarodowych targów EIBTM dedykowanych przemysłowi spotkań, które odbyły się w dniach 19-21 listopada w Barcelonie (Hiszpania).

Targi EIBTM to jedno z największych tego typu wydarzeń w Europie dedykowane przemysłowi spotkań. Każdego roku w targach udział bierze około 15 000 gości – wystawców (destynacji, firm oferujących usługi związane z branżą konferencyjną) oraz klientów (firm eventowych, przedstawicieli korporacji oraz stowarzyszeń). Podczas trwających 3 dni targów uczestnicy odbywają tysiące spotkań nawiązując nowe kontakty. To niepowtarzalna okazja, aby wypromować destynacje, swoje produkty oraz usługi na arenie międzynarodowej. To również szansa, aby przyjrzeć się bliżej konkurencyjnym miastom, wymienić doświadczenia oraz zdobyć wiedzę uczestnicząc w wydarzeniach edukacyjnych.
 
Jeszcze na dzień przed rozpoczęciem targów EIBTM Anna Górska, Prezes GOT/GCB uczestniczyła w road show zorganizowanym przez Poland Convention Bureau POT skierowanym do meeting plannerów z Hiszpanii. Spotkanie, w którym udział wzięło 30 przedstawicieli branży eventowej z Hiszpanii, było okazją do promocji Gdańska.
 
Duże zainteresowanie Gdańskiem i Regionem

Gdańsk i Region już od kilku lat są obecne na targach EIBTM, czego efektem jest coraz większa rozpoznawalność miasta wśród organizatorów spotkań z całego świata. Podczas tegorocznej edycji wydarzenia przedstawiciele Gdańsk Convention Bureau/GOT odbyli ponad 40 spotkań z klientami zainteresowanymi organizacją konferencji, wyjazdów motywacyjnych oraz innych spotkań biznesowych właśnie w Gdańsku i Regionu. Efektem podobnych spotkań jest nie tylko zwiększenie wiedzy o mieście, ale też konkretne zapytania dot. organizacji konferencji i innych wydarzeń.
 
Aby zachęcić gości do odwiedzenia stoiska Gdańska i Regionu Gdańsk Convention Bureau/GOT przygotowało specjalną technologiczną niespodziankę – wirtualny spacer po Gdańsku. Tegorocznym Partnerem Gdańsk Convention Bureau/GOT była Gdynia Arena, która promowała swój multifunkcjonalny, wielokrotnie nagradzany obiekt.
 
2. edycja świątecznej akcji charytatywnej GCB 

Podobnie, jak w roku ubiegłym również podczas tegorocznych targów EIBTM Gdańsk Convention Bureau/GOT kontynuowało świąteczną akcję charytatywną (wyróżnioną za najlepszy PR podczas targów EIBTM 2012 oraz nagrodą ICCA Best Marketing Award).
 
Przy okazji wspólnego malowania świątecznych bombek Gdańsk Convention Bureau/GOT  zachęcało gości do przekazywania upominków na rzecz jednej z hiszpańskich organizacji pomagającej najmłodszym. Akcję, która cieszyła się zainteresowaniem, wsparli również wystawcy z Polski – Poland Convention Bureau POT oraz Mazurkas Travel (rekomendowany PCO Gdańsk Convention Bureau/GOT).
 
Gdańsk Convention Bureau/GOT intensywnie promuje Gdańsk i Region podczas międzynarodowych targów – EIBTM w Barcelonie, IMEX we Frankfurcie oraz CONVENE w Wilnie. Dzięki aktywnemu udziałowi w takich i podobnych wydarzeniach umacnia się marka Gdańska jako atrakcyjnej destynacji konferencyjnej. Kolejne targi już w lutym – tym razem GCB/GOT będzie promował Gdańsk i Region na targach CONVENR dedykowanych krajom nadbałtyckim.
 
Prezentacja Gdańska i Regionu z targów EIBTM 2013: SlideShare
 
Zdjęcia z wydarzenia: Facebook oraz Flickr

 

O GDANSK CONVENTION BUREAU:

Gdańsk Convention Bureau (GCB) zostało powołane w 2005 roku jako miejskie biuro kongresów. Jest częścią Gdańskiej Organizacji Turystycznej, stowarzyszenia, które zrzesza ponad 110 członków. Miasto Gdańsk jest strategicznym Partnerem. Na mocy porozumienia z Polską Regionalną Organizacją Turystyczną (PROT) GCB jest odpowiedzialne za promocję turystyki biznesowej. Od 2007 GCB jest pełnoprawnym członkiem ICCA – największego stowarzyszenia w branży. Głównym zadaniem Gdańsk Convention Bureau jest promocja Gdańska i Regionu, jako destynacji konferencyjnej oraz pomoc organizatorom podczas planowania wydarzeń biznesowych w naszym regionie.

Follow us:
FACEBOOK www.facebook.com/gdanskconventionbureau
TWITTER @GdanskRegionCVB
YOUTUBE www.youtube.com/GdanskRegionCVB
SLIDESHARE www.slideshare.net/GdanskRegionCVB

 

Gdańska Organizacja Turystyczna / Gdańsk Convention Bureau
tel.: +48 58 300-06-59, fax: +48 58 301-66-37
ul. Długi Targ 28/29, 80-830 Gdańsk, Polska
www.gdanskconvention.pl