Już po raz trzeci Gdańsk został zaproszony jako ekspert do udziału w EFEA Europe+Asia Event Forum, które w dniach 22-24 stycznia 2014r. odbędzie w St. Petersburgu w Rosji. Spotkanie jest dedykowane m.in. przedstawicielom branży kongresowej i targowej.

Gdańsk Convention Bureau GOT zaproszono, by jako regionalne biuro spotkań zaprezentowało swoje doświadczenia w sesji pt.: „Powołanie miejskich, regionalnych i narodowych Biur Convention w celu promocji i rozwoju destynacji”. Podczas ubiegłorocznej edycji wydarzenia Gdańsk miał okazję podzielić się swoją wiedzą, pomysłami i doświadczeniem w zakresie wykorzystywania mediów społecznościowych i aplikacji mobilnych.

Forum jest konferencją skierowaną do profesjonalistów z branży przemysłu spotkań z Rosji oraz innych krajów i okazją do nawiązania kontaktów międzynarodowych, wymiany doświadczeń, innowacyjnych rozwiązań, przyciągnięcia inwestycji i rozwinięcia biznesu. EFEA 2013 zgromadziła ponad 300 ekspertów z 27 krajów świata i 23 rosyjskich regionów. Były tam obecni liderzy branży kongresowej i wystawienniczej, m.in. Reed Travel Exhibitions, GL Events, Messe Frankfurt GmbH, Deutsche Messe AG, ITE Grupy, UBM, Messe Düsseldorf GmbH, Mack Brooks Exhibitions oraz przedstawiciele wiodących organizacji takich, jak ICCA, UFI i in.

Program Forum 2014  obejmuje:

Sesje plenarne i dyskusje panelowe, w których uczestnicy będą omawiać zmiany zachodzące w każdym z sektorów przemysłu spotkań.
 
Rozmowy przy okrągłych stołach dotyczące następujących tematów: przemysł targowy, przemysł spotkań, turystyka, marketing terytorialny..

Sesje regionalne, dyskusje o możliwościach, specyfice i wyzwaniach branży eventowej.
 
Matchmaking Centrum, który zapewni możliwość odbycia indywidualnych spotkań.
 

Prezes Gdańsk Convention Bureau GOT Anna Górska w prezentacji pt. „Szanse i zagrożenia Gdańsk Convention Bureau jako biura regionalnego” omówi m.in. strukturę i formę finasowania GCB oraz główne działania promocyjne. Powita również uczestników konferencji w imieniu ICCA, gdzie sprawuje funkcję Przewodniczącej Oddziału Europy Centralnej.
 

Udział w Forum gwarantuje dostęp do wiedzy o najnowszych trendach w branży wystawienniczej i kongresowej. Jest również okazją do zdobycia maksymalnie użytecznych i aktualnych informacji o branży spotkań. Jest szansę zaprezentowania własnych planów i pomysłów oraz poszerzenia swojej sieci kontaków biznesowych.