Już 25 stycznia od godz. 10.00 zapraszamy do udziału w wyjątkowej grze miejskiej: „Śladami Jana Heweliusza”

Sobotnia gra to propozycja na ciekawe spędzenie czasu i poznanie sylwetki, czasów i dokonań wielkiego Gdańskiego uczonego. Proponowana przez Gdańską Organizację Turystyczną gra to połączenie szlaku spacerowego z najnowszymi technologiami.

Jak zagrać?

Już od godziny 10.00 w Gdańskim Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Długi Targ 28/29 pobrać można specjalną mapę- formularz zgłoszeniowy do gry.

Dzięki specjalnej, darmowej aplikacji na smartfony, pobranej po zeskanowaniu kodu QR który umieszono na mapie, uczestniczymy w spacerze śladami Jana Heweliusza i odsłuchujemy kolejne audycje radiowe opisujące miejsca związane z tym gdańskim uczonym. A słuchać należy bardzo uważnie, gdyż z każdym z 8 prezentowanych miejsc związana jest zagadka. Prawidłowe rozwiązanie łamigłówek pozwoli na odgadnięcie hasła biorącego udział w losowaniu atrakcyjnych nagród!

Finał gry przewidziano na godz. 16.00 w Centrum Hewelianum przy ul. Gradowej 6 w budynku Koszar Schronowych. Na uczestników gry, którzy prawidłowo odgadną hasło i oddadzą wypełniony kupon do losowania- czekają atrakcyjne nagrody!

Ale to nie wszystko- na wytrwałych, którzy odwiedzą wszystkie punkty i dotrą do celu gry czeka Jan Heweliusz jako żywy ale też w rozszerzonej rzeczywistości! Będzie to jedyna taka okazja, aby zrobić sobie zdjęcie z Janem Heweliuszem i przesłać je za pomocą social media do znajomych!

Aplikacja dostępna jest w systemie Andorid oraz i OS. W zmaganiach uczestniczyć można również w angielskiej wersji językowej.

 

Aplikacja dostępna na spmatfony z systemem Android i iOS