Ekspert w międzynarodowej branży inwestycji i nieruchomości hotelowych Alex Kloszewski, który przez 9 lat pełnił funkcję Dyrektora działu Hospitality oraz Partnera w Colliers International Poland, razem ze swoim zespołem otwiera Hotel Professionals – niezależną spółkę doradczą na rynku nieruchomości hotelowych.

Jest to pierwsza w Polsce firma oferująca tak kompleksowy zakres usług doradczych i rozwiązań, skierowanych do uczestników rynku hotelowego w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

 

Kompleksowe doradztwo i doświadczony zespół

Hotel Professionals oferuje swoim klientom kompleksowe usługi doradcze m.in. w zakresie obsługi nowych inwestycji hotelowych czy działalności już istniejących obiektów sieciowych i niezależnych. W odpowiedzi na potrzeby rynku Hotel Professionals kieruje swoje usługi także do mniejszych hoteli, położonych poza kluczowymi lokalizacjami. W specjalizacji Hotel Professionals leży również doradztwo w zakresie infrastruktury towarzyszącej obiektom, obejmującej: centra konferencyjne, kongresowe, wystawiennicze, SPA, bary, restauracje, kasyna, etc.

Dyrektorem Zarządzającym Hotel Professionals jest Alex Kloszewski, który z hotelarstwem związany jest od 1973 roku. Jako pierwszy Dyrektor Generalny hotelu InterContinental w Warszawie, Alex Kloszewski odegrał kluczową rolę w realizacji inwestycji, a ponadto pełnił funkcję Dyrektora Regionalnego sieci InterContinental Hotels w Polsce i Czechach. Alex Kloszewski pracował także dla takich sieci jak Marriott International, The Rezidor Hotel Group, Wyndham Worldwide, InterContinental, w USA, na Arubie i w Polsce.

Zespół zarządzający Hotel Professionals tworzą – jako Partnerzy – Magda Kossowska, Jacek Tokarski i Partick Kloszewski. Przez ostatnie 7 lat pracowali w Colliers International Poland, realizując wspólnie ponad 250 projektów doradczych dla branży hotelowej, w tym dla: Hotelu Marriott w Warszawie, Double Tree by Hiltonw Łodzi, Warszawie i Wrocławiu, Hilton Garden Inn w Krakowie (Balice), Holiday Inn w Dąbrowie Górniczej, Hotelu OSSA Congress & SPA, sieci hoteli Focus oraz DeSilva, hotelu andel’s Łódź i wielu innych.

Powołanie Hotel Professionals zapewnia dużą elastyczność w zakresie usług, które możemy świadczyć naszym Klientom – mówi Alex Kloszewski, Dyrektor Zarządzający Hotel Professionals. Ponadto, pozwala nam kontynuować współpracę z Colliers, pozostającym ważnym klientem firmy, umożliwiając jednocześnie obsługiwanie innych agencji rynku nieruchomości w Polsce i Europie.

 

Wsparcie całego procesu inwestycyjnego

Dzięki doświadczeniu oraz globalnej sieci kontaktów z międzynarodowymi inwestorami, sieciami i operatorami hotelowymi, eksperci Hotel Professionals gwarantują klientom wsparcie całego procesu inwestycyjnego. Hotel Professionals to pierwsza w branży firma doradcza o tak kompleksowej ofercie skierowanej do rynku hotelowego i obejmującej takie usługi jak m.in:

 • pośrednictwo w transakcjach sprzedaży i zakupu,
 • przygotowanie studium wykonalności,
 • weryfikacja prognoz finansowych inwestora,
 • współpraca z architektem – doradztwo w zakresie optymalizacji projektu pod kątem jego wydajności operacyjnej, a także spełnienia standardów sieci,
 • komercjalizacja projektów i działających hoteli (w tym wsparcie procesu pozyskania finansowania, pozyskania marki hotelowej i/lub operatora),
  • doradztwo operacyjne (w tym krótko- i średnioterminowe zarządzanie hotelem),
  • poszukiwanie kandydatów na kluczowe stanowiska dla hotelu,
  • ocena działalności operacyjnej obiektu wraz z rekomendacjami,
  • wsparcie w budowaniu strategii sieci,
  • wycena projektów hotelowych oraz obiektów istniejących wg. standardów RICS,
  • opracowanie raportów rynkowych.

 

Do klientów Hotel Professionals należą m.in. Lim (Centrum LIM/Marriott), Polaris Hospitality Enterprises (DoubleTree by Hilton Warszawa), Kraków Airport Hotel (Hilton Garden Inn Kraków), Warimpex/Vienna International, BBI Development, City Park i inni.