Od grudnia 2013 roku wszyscy klienci Eurolotu mogą dokonywać płatności za bilety lotnicze za pośrednictwem systemu SOFORT Banking. Umowa o charakterze międzynarodowym została podpisana pomiędzy obiema firmami na czas nieokreślony i w chwili obecnej obejmuje swoim zasięgiem cztery kraje: Polskę, Niemcy, Austrię oraz Holandię.

 

Szybkie i bezpieczne płatności za bilety lotnicze zarówno w złotych, jak i euro, stanowią wartość dodaną dla klientów Eurolot dzięki nowej metodzie płatności SOFORT Banking, która została wdrożona w systemie rezerwacji Eurolot aby zagwarantować najwyższy standard obsługi. Podobnie jak Eurolot, również wiele innych linii lotniczych, hoteli oraz biur podróży np. Dorint Hotels czy TUI,  zintegrowało SOFORT Banking ze swoimi platformami transakcyjnymi.

W ramach współpracy SOFORT Banking i Eurolot międzynarodowe i międzygraniczne płatności mogą być dokonane w Polsce, Niemczech, Austrii i w Holandii.

W celu skorzystania z nowej metody płatności, podczas dokonywania rezerwacji biletu lotniczego, klienci muszą po prostu wybrać metod płatności SOFORT Banking. Następnie muszą wybrać swój bank oraz wpisać w zabezpieczonym formularzu swoje dane do logowania w bankowości internetowej. Operacja musi być zatwierdzona jednorazowym kodem weryfikacyjnym. W następnym kroku, przelew, jak każdy inny, jest wykonywany przez bank. SOFORT Banking upraszcza i skraca czas płatności online ponieważ nie wymaga rejestracji. Wszystko czego klient potrzebuje to dostęp do bankowości internetowej.

– Zarówno linie lotnicze oraz pasażerowie będą korzystać z elastycznej i szybkiej metody płatności online. Zwłaszcza w linii lotniczej, gdzie sprzedaż możliwa jest do ostatniej chwili przed wylotem, szczególnie ważny jest sprawnie działający system płatności. Dlatego konieczne jest, aby środki klientów były przesyłane w szybki, niezawodny i bezpieczny sposób – podkreśla Dr. Gerrit Seidel, CEO SOFORT AG.

Kiedy zamówienie i proces płatności są zakończone, sprzedawca automatycznie, w czasie rzeczywistym, otrzymuje potwierdzenie zainicjowania transferu. Zapewnia to  bezpieczeństwo oraz przyśpiesza proces sprzedaży. Szczególnie podczas kupowania biletów, kiedy czas odgrywa często ważną rolę, bezpośrednie transfery i potwierdzenie w czasie rzeczywistym jest perfekcyjną metodą płatności.

Umowa z Eurolotem jest bardzo istotnym elementem naszego rozwoju w Polsce. Wierzymy, że partnerstwo z rozpoznawalnym w skali międzynarodowej brandem, pozytywnie wpłynie na rozwój SOFORT Banking, szczególnie w branży turystycznej – dodaje Dr. Gerrit Seidel, CEO SOFORT AG.

Eurolot, wśród wielu oferowanych usług, posiada również wyszukiwarkę tanich lotów. Daje ona możliwość znalezienia najniższych cen na przestrzeni miesiąca dla wybranego połączenia lotniczego. Klient może, wśród innych szczegółów dotyczących rezerwacji, sprawdzić swoje własne, wydrukować je lub przesłać e-mailem potwierdzenie rezerwacji, dokonać zmiany w rezerwacji już dokonanej lub skasować ją. 

Współpraca z SOFORT jest dla nas krokiem w rozwoju naszej oferty. W rezultacie klienci, zarówno z Polski, jak i z innych krajów europejskich, zyskali szybką, bezpośrednią i bezpieczną metodę płatności, która sprawia, że nasze usługi są jeszcze bardziej atrakcyjne dla klientów – powiedział Mateusz Kokosiński, Dyrektor Handlowy Eurolot.

SOFORT Banking działa jak zautomatyzowana płatność z góry wykonana przelewem bankowym, trwająca tylko kilka sekund, bez żadnych dodatkowych kosztów. System wspiera tradycyjne metody płatności i przedpłat. Obecnie SOFORT Banking jest oferowany w ponad 25 000 sklepach online, w 10 państwach (Polska, Niemcy, Austria, Szwajcaria, Belgia, Francja, Holandia, Wielka Brytania, Włochy, Hiszpania), realizując 3 miliony transakcji miesięcznie.

SOFORT AG posiada certyfikaty TÜV w kategoriach „Atestowany system płatniczy” oraz „Atestowana ochrona danych” i jest poddawany regularnemu audytowi przez TÜV.

 

***

SOFORT AG

Dzięki systemowi płatności SOFORT Banking oraz systemowi weryfikacji online SOFORT Ident, spółka SOFORT AG oferuje nowoczesne rozwiązania dla bezpiecznych zakupów towarów i produktów cyfrowych w Internecie. Przedsiębiorstwo to z siedzibą w Gauting koło Monachium, ze swoim produktem SOFORT Banking jest liderem na niemieckim rynku pośrednictwa w przelewach bezpośrednich. W ciągu miesiąca ponad 25 000 sprzedawców e-commerce realizuje ponad 2 miliony transakcji za pośrednictwem SOFORT Banking. Poza granicami Niemiec, usługa ta oferowana jest również w: Polsce, Austrii, Szwajcarii, Belgii, Francji, Holandii, Wielkiej Brytanii, Włoszech i Hiszpanii.

www.sofort.com